Kultūra

2017.08.29 20:47

„Žmonos galerijos“ sumanytoja: tai – savotiška provokacija

Prekiauja tik vyro kūriniais, veikia tik internete ir tik vieną mėnesį per metus – taip pristatoma socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusi „Žmonos galerija“. Jos sumanytoja sako mėgstanti prekiauti paveikslais, nes jų nereikia pardavinėti – apie juos pakanka kalbėti. 

Svarstymai, kaip Skandinavijos šalyse populiaraus lietuvių dailininko, tapybos ir grafikos elementus originaliai jungiančio Vytauto Tomaševičiaus darbus pristatyti lietuviškai auditorijai, išaugo į originalios koncepcijos „Žmonos galerija“ pavadintą erdvę internete. Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusioje paskyroje pristatomi tik vieno dailininko darbai ir tik vieną mėnesį per metus - rugpjūtį.

Šmaikštų galerijos pavadinimą sumaniusi dailininko sutuoktinė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė sako norėjusi pasijuokti pirmiausia iš savęs pačios, nes užsiima daugybe darbų, bet kai kalba pasisuka apie vyrą Vytautą, ji telieka jo žmona. „Žmonos“ pavadinimas – savotiška provokacija ir kitiems, nes verčia susimąstyti, kiek mumyse lieka sutuoktinių arba tėvų, kai užsiimame profesine veikla, ir kiek specialistų, tarnautojų, verslininkų, mokytojų ar kitokių vaidmenų, kai pasineriame į šeimos rūpesčius. 

Daugiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.