Naujienų srautas

Kultūra2017.08.28 23:39

Akordeono muzikos savaitė prasidėjo prie beždžionių ir kupranugarių aptvarų

Martyno Levickio iniciatyva rengiama Akordeono muzikos savaitė stebina naujomis erdvėmis ir programomis, kurias atranda jauni atlikėjai. Šiemet festivalis prasidėjo Kauno zoologijos sode. Pasak organizatorių, jie norėję vaikams sukurti prasmingą nuotykį jų mėgstamoje vietoje.

Pirmasis Akordeono muzikos savaitės koncertas „Nuotykiai laukiniame mieste“ vyko ir prie beždžionių, ir prie kupranugarių aptvarų Kaune. Specialiai įrengtose lauko scenose muzikantai programą kartojo net tris kartus, kad lankytojai išgirstų kiekvieną iš trijų kolektyvų.

„Esame vasaros festivalis, nesinori įsirėminti tik į koncertinės salės rėmus, ir truputėlį pradedame bijoti lietuviškos vasaros, kuri yra ne tokia nuspėjama, tad ieškome tų tokių erdvių, kurios būtų po stogu, bet vis dar būtų neįprasta ten klausytis koncertų“, – sakė Akordeono muzikos savaitės meno vadovas Martynas Levickis.

Vienas tokių neįprastų koncertų vyks rytoj, Vilniaus lokomotyvų remonto depe. Šįvakar šventosios Kotrynos bažnyčioje duetas iš Ispanijos: kontratenoras Carlosas Mena ir Inakis Alberdis atlieka renesanso muziką, kuri buvo kurta styginiams, vargonams, chorui. Akordeonininkas pritaikė muziką balsui ir savo instrumentui.

„Patraukė eksperimentas, ieškant balso ir akordeono skambesio galimybių. Šis duetas skamba ypatingai. Solistas atlieka pagrindinę partiją, o akordeonas tarsi sukasi aplink jį“, – pasakojo I. Alberdis.

Iki sekmadienio truksiančiame festivalyje koncertai vyks ir Vilniaus geležinkelio stotyje, ir Halės turguje, ir Lietuvos pašte.

„Ir tai yra ne tik koncertas, bet ir socialinė akcija, kurios metu klausytojai galės išsiųsti nemokamai atvirutę savo mylimam artimam žmogui ir prisipažinti meilėje. Tai stengiamės iš tikrųjų sukurti holistinę patirtį klausytojui“, – kalbėjo M. Levickis.

Akordeono muzikos savaitę užbaigs tradicinis akordeonininkų maratonas, dėl trukmės jau patekęs į Lietuvos rekordų knygą. Kiekvienas, mokantis groti akordeonu, paskutinę festivalio dieną, sekmadienį, užsiregistravęs kaip dalyvis, galės pagroti Šventosios Kotrynos bažnyčios scenoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi