Naujienų srautas

Kultūra2017.08.28 12:33

„Sostinės dienose“ – „Šventinio bankucheno“ pasirodymas ir „Foje“ sugrįžimas

LRT.lt 2017.08.28 12:33

Šiemet „Sostinės dienų“ organizatoriai žada malonių staigmenų muzikos mylėtojams. Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės rugsėjo 1–3 d. įrengtų dviejų scenų muzikinė programa bus pagrindinis festivalio variklis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Scenoje – žanrų įvairovė ir „Foje“ muzikantų sugrįžimas

Pirmąją festivalio dieną – rugsėjo 1-ąją – scenoje „VEIKSMAI“ pasirodys žinomos grupės: šventę atidarys nuotaikingas Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestro pasirodymas, o iš karto po jo į sceną žengs grupė „Deeper Upper“, grupė „Kūjeliai“, „Solo Ansamblis“.

Antrąją festivalio dieną „VEIKSMŲ“ scenoje karaliaus muzikos žanrų įvairovė ir linksmybes tęsti nusiteikę atlikėjai. Daugelį pradžiugins ne tik visų pamėgtas „Kamanių šilelis“, bet ir Estijos džiazroko grupė „Heavy Beauty“ su mūsų saksofono virtuozu Liudu Mockūnu, bei smagus ir karštas „Rakija Klezmer Orkestar“, ypač laukiamas „Baltasis kiras“, reperis „Omerta“, grupė „Jauti“, vakarą užbaigs „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Organizatorių nuotr.

Trečiąją dieną „VEIKSMŲ“ scenos klausytojus linksmins grupė „Poliarizuoti stiklai“, sugrosiantys legendinėmis tapusias dainas, tokias kaip „Medžiai be lapų“ ar „Stase“, bei padovanos naujų kūrinių. Taip pat pradžiugins „The Dities“ merginos bei lyriškasis Gabrielius Vagelis. Didžiausia staigmena – buvusių „Foje“ narių sugrįžimas, kurie su savo nauja grupe „Kiti Kambariai“ pristatys intriguojančias ir dar negirdėtas dainas. Vakaro kulminacija – originalus „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus, komizmo ir ironijos kupino „Šventinio Bankucheno“ pasirodymas bei Vido Bareikio koncertas.

Poetišką nuotaiką kurs „KUŽDESIŲ“ skambesiai

Poetiškai nusiteikusius klausytojus kvies prie Nacionalinio dramos teatro įsikūrusi „KUŽDESIŲ“ scena, kur pirmąjį vakarą širdis virpins „Migloko“, Gytis Ambrazevičius su grupe bei Krisitijonas Ribaitis.

Antrąją festivalio dieną į sceną žengs grupė „Vandenynas“, „Mindaugas Ancevičius ir  Apokaliptinis Bardakas“, „Strings of Earth“ bei „Flash Voyage“. Šetadienio vakaro akcentas – solinis Domanto Razausko koncertas.

Organizatorių nuotr.

„Sostinės dienos“ nepamirš ir mažųjų dalyvių – „Stalo teatras“ jiems paruoš interaktyvų spektaklį, kuriame pasitelkiant įvairiausius virtuvinius rakandus atgis pasakos, o „Bad Rabbits“ pradžiugins gatvės teatro pasirodymu „Tomorrow Belongs To Me“.

Paskutinę festivalio dieną šioje scenoje klausytojus pakvies „Netikėti svečiai“ bei atlikėja „Tamsaulė“, kuri padovanos atmosferinės, elektroninės, etninės bei chillout muzikos skambesius. Sekmadienio „KUŽDESIŲ“ scenos akcentai – Mindaugas Briedis su grupe bei Andrius Zalieska-Zala, žinomos grupės „Arbata“ lyderis.

Skatins keliauti po Lietuvą

Jau 11-ą kartą „Sostinės dienose“ Gedimino prospektas taps kūrybinių sumanymų bei bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Be „Menų ir muzikos gatvės“, kurioje ne tik skambės muzika, tačiau bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos bei profesionalių dailininkų parodos, vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat galės apsilankyti stiliumi ir mada alsuojančiame „Dizaino skvere“, literatūros mylėtojus vienijančioje „Knygų alėjoje“ bei skaniajame „Gardžių lauktuvių kelyje“.

Organizatorių nuotr.

Šių metų „Dūzgiančio prospekto“ staigmena – „Turizmo gatvė“, kurioje Valstybinis turizmo departamentas į vieną vietą suburs Druskininkų, Birštono, Anykščių ir Alytaus turizmo informacijos centrus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ bei VĮ „Kaunas IN“.

Turizmo gatvė – naujiena, kurios idėja – skatinti „Sostinės dienų“ lankytojus keliauti po Lietuvą ir pristatyti kiekvieno regiono ypatybes bei įdomiausias vietas. Čia festivalio lankytojai galės nemokamai gauti informacijos apie įvairius atostogų, savaitgalių maršrutus ir pramogas, naujus turistinius objektus, taip pat bus galimybė savo žinias apie Lietuvą pasitikrinti viktorinose, virtualiai keliauti po šalį, dalyvauti loterijose bei išbandyti kitas atrakcijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi