Naujienų srautas

Kultūra2017.08.27 23:27

Baigėsi Pažaislio muzikos festivalis

Skamba paskutiniai 22-ojo Pažaislio muzikos festivalio akordai. Baigiamajame koncerte pirmą kartą Lietuvoje atliktos italų operos genijaus Džiakomo Pučinio „Šlovinimo mišios“.  

Džiakomo Pučinio „Šlovinimo mišias“ atlieka dirigento Gintaro Rinkevičiaus vadovaujami Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistai tenoras Edgaras Montvidas ir bosas Kostas Smoriginas. Lietuvoje pirmą kartą skambėjusį kūrinį kompozitorius parašė baigdamas studijas. „Šlovinimo mišias“ sudaro visos pagrindinės tradicinių mišių dalys.

Pažaislio muzikos festivalyje 26 skirtingose Lietuvos vietose nuskambėjo 43 koncertai, 17 iš jų surengti nemokamai, atrastos 6 naujos erdvės. Festivalyje pasirodė 5 chorai ir tiek pat orkestrų bei kvartetų, dirigavo 8 dirigentai, o muzikantai buvo atvykę iš kelių dešimčių valstybių.

„Pasiekė tuos Lietuvos kampelius ir miestelius aukščiausio lygio užsienio atlikėjai, ir visi klausia, o kas bus toliau, o mes galvojame, kad turi ateiti vadovauti jaunesni. Ruošiam juos, tikimės, kad atėję jauni vadybininkai, patyrę jau, dar pakonsultuosime ir tikrai tas festivalis gyvuos dar“, – sakė Pažaislio muzikos festivalio sumanytojas Justinas Krėpšta.

„Norim, kad būtų dar įdomesnis, ir dar prieinamesnis, ir dar įvairesnei publikai, nes kai važiuojam ir tie koncertai vyksta Lietuvoje, tai iš tiesų yra šventė, kada gali atvežti akademinės muzikos koncertą  į tas Lietuvos vietas ir iš tiesų tai vežam gerą žinią“, – kalbėjo Pažaislio muzikos festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

Pirmasis Pažaislio muzikos festivalis įvyko 1996-aisiais. Tąkart vienuolyno erdvėse atlikta Liudviko van Bethoveno oratorija „Kristus alyvų kalne“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi