Naujienų srautas

Kultūra2017.08.26 21:44

Prasidėjo M. Oginskio festivalis

Plungėje prasidėjo 12-asis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Jis tęsis iki rugsėjo pabaigos.

12-asis tarptautins Myklo Oginskio festivalis prasidėjo... Trys patrankų salvės – už Lietuvą, Mykolą Oginskį ir festivalį – Plungę ir plungiškius.

Tradiciškai festivalio pradžioje orkestras užgroja M. Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su tėvyne“. Salė klausosi atsistojusi. Pirmasis koncertas – iškilmingiausias. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Valstybinis choras „Vilnius“ ir solistai atlieka Jules Massenet trijų dalių misteriją.

„Vos ne pirmą kartą Lietuvoje atliekame J. Massenet, žinomo kaip operos kompozitoriaus, kurio muzika dažnai skamba ir Lietuvoj. Šį kartą mes paruošėme oratoriją „Ieva“, Eva vadinasi prancūziškai, bibliniu tekstu, bibline tematika. Adomas ir Ieva, visi žino, kaip dievas juos išvarė iš rojaus, o mes apie tai padainuosime Plungėje“, – sakė M. Oginskio festivalio meno vadovas prof. Juozas Domarkas.

Plungiškių laukia dar penki susitikimai su klasikine muzika. Tradiciškai festivalyje rengiamos ir žirgų konkūrų varžybos Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti.

Šiemet plungiškių dėmesiui penkiose dvaro rūmų salėse eksponuojama lenkų menininko stiklo meno paroda.

„Man labai svarbu, kad ši paroda eksponuojama Lietuvoje, nes, būdamas lenkas, jaučiu labai stiprų ryšį su Lietuva. Būdamas 14-os susipažinau su M. K. Čiurlionio kūryba. Vėliau mano žmona tapo lietuviškų šaknų turinti moteris“, – pasakojo menininkas Tomasz Laczynski.

„Plungė ir Oginiskiai nėra atsiejami tarpusavyje ir kiekvienas plungiškis kaip miesto simbolį įvardina Oginskio rūmus, Oginskį ir Oginskio festivalį“, – kalbėjo Plungės meras Audrius Klišonis.

Muzika Oginskių rūmuose skambėjo visais laikais – XIX amžiaus antroje pusėje buvo įsteigta muzikos mokykla ir orkestras. Vėliau ši mokykla garsėjo puikiais muzikantais ir į Europos muzikinę kultūrą besilygiuojančiu orkestru.

Festivalio ištakos – 2003-ieji. Įkūrus Plungiškių draugiją, po trejų metų iš Plungės kilusio verslininko Bronislovo Lubio iniciatyva pradėtas rengti Mykolo Oginskio festivalis. Mecenatas nusprendė, kad visi festivalio koncertai turi būti nemokami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi