Kultūra

2017.08.25 22:10

Muziejų lankymas Alytuje bus nemokamas

BNS 2017.08.25 22:10

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio muziejus alytiškiai galės lankyti nemokamai. Tam ketvirtadienį pritarė miesto savivaldybės taryba.

Kraštotyros muziejų (Savanorių g. 6), A. Jonyno, A. Matučio memorialinius muziejus ir Jiezno g. 2 eksponuojamą Archeologinę ekspoziciją lankytojai galės apžiūrėti nemokamai, skelbia savivaldybė.

Pasak Alytaus kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės, dabar muziejus nemokamai buvo lankomas trečiadieniais, o jo lankomumas nuolat auga.

„Tikimės, kad priėmus šį sprendimą, dar labiau išaugs muziejaus lankytojų skaičius. Stengsimės ir toliau pateisinti alytiškių bei miesto svečių lūkesčius įdomiomis ekspozicijomis ir parodomis“, – sakė A. Jakunskienė.

Šiuo metu Kultūros ministerijoje rengiami sprendimai dėl nemokamo muziejų lankymo pavieniams moksleiviams, kurie turėtų įsigalioti arba nuo šių metų rugsėjo arba 2018 m. sausio mėnesio. Šie nutarimai bus privalomi nacionaliniams ir respublikiniams muziejams, o savivaldybių muziejams jie bus rekomendacinio pobūdžio.   

Alytaus kraštotyros muziejaus gido paslaugos, edukacinės programos, patalpų nuoma ir kitos paslaugos, paskaitų skaitymas, parodų rengimas ir kt., kaip ir anksčiau, taip ir dabar, bus mokamos.

Šiemet Alytaus kraštotyros muziejuje ir jo filialuose apsilankė apie 11 tūkst., o praėjusiais metais – daugiau nei 18 tūkst. lankytojų