Kultūra

2017.08.25 23:45

Marijampolėje prasidėjo festivalis „Music park“

Marijampolėje prasidėjo ketvirtasis klasikinės ir džiazo muzikos festivalis. 40 atlikėjų iš 7 valstybių jam sukūrė 5 premjerinius muzikos projektus, džiazo vakaruose žiūrovų laukia braziliškos ir afrikietiškos muzikos improvizacijos. Festivalio organizatoriai kvies iš arčiau pažvelgti į legendinės šokėjos Isadoros Duncan gyvenimą ir meilę.

Marijampolės kamerinės ir džiazo muzikos festivalio pirmasis koncertas dėl lietingo oro iš Poezijos parko persikėlė į Dramos teatro sceną. Pirmajame koncerte – neseniai susikūręs kamerinis orkestras „Vento musicale“ ir Vytautas Grubliauskas Kongas.

V. Grubliauskas sako retai koncertuojantis scenoje, tačiau šis klasikos ir džiazo festivalis jam – išskirtinis.

„Žmonių reakcija, žmonių suvokimas to, kas vyksta scenoje, ir pakankamai profesionalus vertinimas liudija, kad Marijampolė tikrai verta būti Lietuvos kultūros sostine“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Su kameriniu orkestru baroko muziką atliko kontratenoras Sergejus Jegeras iš Rygos. Festivalio organizatoriai parengė 3 Lietuvos ir užsienio atlikėjų bendrus projektus, penkias premjeras. Pirmasis džiazo nakties koncertas – jau šiandien.

„Penktadienio koncertas – ypatingas toks. Bus bendras Lietuvos, Vokietijos ir Brazilijos koncertas. Taip pat skambės ir premjera – kūrinys, kurį parašė dainininkė pati, ir šiaip pats koncertas yra premjera. Ir kelionių dainos yra labai simboliška, nes dainininkė yra lietuvių kilmės ir grįžta į Lietuvą dalintis kelionių patyrimais“, – pasakojo festivalio organizatorė, pianistė Eglė Kasteckaitė.

Pasak festivalio rengėjų, Lietuvos ir užsienio atlikėjai mielai sutiko dalyvauti ypatinguose projektuose, pavyzdžiui, muzikos ir teatro vakare.

„Šį kartą premjera bus. Arfininkė Joana Daunytė, aktorė Gabija Urniežiūtė ir merginos, padedamos režisierės Eglės Storpirštienės parengė labai įdomią programą, pagal Isadoros Duncan gyvenimą“, – sakė E. Kasteckaitė.

Baigiamojo koncerto Poezijos parke žiūrovų laukia klasikos ir šokio atlikėjai – Klaipėdos violončelininkų kvartetas su „Metų laikais“ ir šokio teatras, vadovaujamas choreografės Agnijos Šeiko.