Kultūra

2017.08.24 14:38

Atskleisti nauji „Sostinės dienų 2017“ akcentai

LRT.lt2017.08.24 14:38

Jau po savaitės Vilniuje startuosiančio masiškiausio kultūros festivalio „Sostinės dienos“ organizatoriai atskleidė dar vieną staigmeną: rugsėjo 2-osios vakarą Katedros aikštėje kvapą gniaužiantį ir pašėlusį pasirodymą surengs Lietuvos repo vėliavnešiai, milžinišką gerbėjų būrį turintis „G&G Sindikatas“, rašoma pranešime spaudai. 

Šis koncertas – tai daugiametės „Sostinės dienų“ tradicijos, kurios idėja – centrinėje Vilniaus aikštėje suburti vilniečius bei miesto svečius ir padovanoti jiems garsiausių bei geidžiamiausių Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymus, – dalis. Rugsėjo 2-ąją, šeštadienį, 20 val. įspūdingą ir abejingų nepaliekantį pasirodymą surengsiantys „G&G Sindikato“ vyrai žada nepamirštamą vakarą.

„Nors mūsų grupė skaičiuoja jau 22 metus, šiais metais vis dar yra pirmųjų kartų: šį pavasarį pirmą kartą surengėme didžiulį koncertą „Siemens“ arenoje, o dabar pirmą kartą grosime Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje. Patys esame nusiteikę „įkaitinti“ atmosferą – tikimės, kad visi, kurie apsilankys mūsų koncerte Katedros aikštėje, pasikraus energijos ne tik šeštadienio vakarui, bet ir visam rugsėjui, kuris Vilniuje žada neeilinių pramogų. Susitikime iš širdies atšvęsti, juk progų tiek daug – rudens, naujųjų mokslo metų pradžia, o taip pat didžiausios miesto šventės įkarštis“, – teigia grupės „G&G Sindikatas“ vadybininkas Justas Čekuolis.

„G&G Sindikato“ koncertas – ne vienintelė „Skambančios Katedros“ staigmena. Rugsėjo 1-osios vakarą šioje aikštėje išskirtinį pasirodymą surengs britų alternatyvaus roko dievaitė KT Tunstall, į Lietuvą atvykstanti pirmą kartą. Geriausios britų solo atlikėjos moters prizą prestižiniuose „Brit Awards“ apdovanojimuose pelniusi muzikos kūrėja bei dainų autorė pasaulinės šlovės susilaukė išleidusi tokius hitus kaip „Suddenly I See“, „Hold On“, „Black Horse And The Cherry Tree“, kuriuos puikiai atpažins ir Lietuvos publika. Dar viena džiugi žinia, jog prieš KT Tunstall koncertą įžanginį vakaro pasirodymą surengs Lietuvoje geriausia metų roko grupe pripažinti „Colours of Bubbles“.

Jauki ir linksmų pramogų kupina zona „Šeimų ir vaikų parke“

„Sostinės dienų“ pramogų sukūryje nepamiršti liks ir mažiausieji – erdvėje prie Lietuvos Nacionalinio muziejaus esančio Karaliaus Mindaugo paminklo bus įrengta smagiausių atrakcijų ir žaidimų zona „Šeimų ir vaikų parkas“. Čia veiks šaudymo tirai, batutai, šokinėjimai su guminiais lynais. Taip pat vaikai turės galimybę išbandyti keturvietę šokdynę, specialias vandens valteles bei gigantiškus plastikinius burbulus, į kuriuos įlindę ir visiškai nesušlapę galės paplaukioti dideliame baseine. Šioje nuotykių erdvėje šeimoms bus įrengti ir čiuožimo, šokinėjimo atrakcionai, traukinukas, šaudymo lankai, lauko šachmatai, stalo futbolas ir daugybė kitų nekasdienių pramogų. Be šių atrakcijų vaikai taip pat galės sudalyvauti sūrio plėšymo varžybose „Pasiplėšom“.

„Šeimų ir vaikų parkas“, kuriame laukiamos visos nuotykiauti mieste nusprendusios šeimos, veiks rugsėjo 1 d. nuo 12.00 iki 20.00 val., rugsėjo 2 d. nuo 10.00 iki 20.00 val. bei rugsėjo 3 d. nuo 10.00 iki 19.00 val.

Festivalio programoje – veiklos skirtingiems ir išskirtiniams skoniams

Rugsėjo 1–3 d. vyksiančioje didžiausioje Vilniaus šventėje „Sostinės dienos“ šiemet dalyvaus rekordinis menininkų skaičius. Veiklos festivalyje netrūks melomanams, gurmanams, kultūros ir dizaino mylėtojams bei išskirtinių reginių ištroškusiems smalsuoliams.

Viena pagrindinių „Sostinės dienų“ erdvių – „Dūzgiantis prospektas“ – nusidrieks Gedimino prospekte, nuo Katedros iki Lukiškių aikštės ir pasiūlys lankytojams 4 veiksmų zonas: „Menų ir muzikos gatvėje“ karaliaus vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių menininkų parodos, o didžiojoje „VEIKSMŲ“ ir lyriškesnėje „KUŽDESIŲ“ scenose vyks šiandien geidžiamiausių atlikėjų koncertai, gatvės teatro spektakliai ir džiazo atlikėjų bei bardų pasirodymai. „Dūzgiantis prospektas“ taip pat pradžiugins šiemet stipriai ūgtelėjusiu ir išsiplėtusiu „Dizaino skveru“, kuriame susivienys Lietuvos mados padangės pažibos ir įdomiausi bei originaliausi naujokai, kviesiantys įsigyti išskirtinių ir įmantrių rankų darbo gaminių, kokybiškų, vienetinių daiktų  bei pabendrauti. „Knygų alėjoje“ plačią knygų įvairovę po atviru dangumi pristatys didžiosios ir nišinės Vilniaus leidyklos, vyks naujų knygų pristatymai bei susitikimai su autoriais ir leidėjais.  Dar viena prospekto erdvė – „Gardžių lauktuvių kelias“ – skirta trokštantiems atrasti naujų skonių ir įsigyti įvairiausių gardumynų.

Didžiausia šiemetinių „Sostinės dienų“ naujovė – „Gero maisto krantas“, įsikursiantis atnaujintoje Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų. Šioje erdvėje susiburs net apie 30 gurmaniškų Food Truck maisto vagonėlių, kurie pasiūlys pačių įvairiausių ir įmantriausių virtuvių šedevrų. Užsukti į jaukiąją krantinę bus kviečiami ir elektroninės bei alternatyviosios muzikos mėgėjai – prie pat upės specialiai įrengtoje scenoje „Eksperimentai“ pasirodys šiandien aktualiausios, eksperimentuoti nebijančios grupės bei itin svarbia šios scenos dalimi tapę didžėjai.

Dar viena Neries krantinės staigmena „Sostinės dienų“ lankytojams – ambicingas 3D audiovizualinis projektas „Neries baletas“, kurio ekranu taps į nemažą aukštį iškeltas upės vanduo. Videoprojekcijos seansai bus rodomi vėlyvais penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 23.00 val.

Festivalyje bus galima mėgautis ir kitais išskirtiniais renginiais – Operos diena Valdovų rūmuose, Sakralinės muzikos koncertu Markučių parke, vyks ir tradicinė žmonių su negalia šventė „Tau, Vilniau“ bei kitos šventinės dovanos vilniečiams ir sostinės svečiams. 

„Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1–3 dienomis.

Visa festivalio programa – čia.