Naujienų srautas

Kultūra2017.08.22 12:56

Festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ – 70 atlikėjų, rinktiniai filmai ir paskaitos

LRT.lt 2017.08.22 12:56

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ prasidės jau šią savaitę ir  kvies visus pabaigti vasarą Dūburio ežero saloje. Keturias dienas lankytojus džiugins rinktinių Lietuvos ir užsienio kolektyvų koncertai bei itin turtinga kultūrinė šventės programa, rašoma pranešime spaudai.

Šiemet festivalis pasiūlys per 70-ies atlikėjų pasirodymus, vakarėlius, rinktinius filmus ir paskaitas, vaikų kiemą su tik jiems skirta programa, didžėjų pasirodymus iki paryčių, gamtiškojo meno projektus ir senuosius amatus. Keturiose festivalio scenose pasirodys „Wardruna“, Of The Wand And The Moon“, „Der Blutharsch and the Infinite Church of the Leading Hand“, „Death In Rome“, „Nest“, „G&G Sindikatas, Donis ir Rasa Serra, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Domantas Razauskas, „Nahash“  ir dar dešimtys užsienio bei mūsų šalies atlikėjų. 

Pagrindinis festivalio akcentas – griausmavaldis Perkūnas – aplink kurį suksis dauguma festivalio programos dalių.

Perkūno kiemas

Šiemet Amatų kiemas  bus pulsuojantis energija, kvepiantis geležimi, kovomis, aidintis karo dainomis ir būgnų garsais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas  ugniai, kuri nuo pat pradžios suks gyvybės ratą. Be jos neišsivers duonkepiai, senieji aludariai, kalviai, ginklakaliai, keramikai. Visus lankytojus sukvies ir komandinio darbo pareikalaus apeiginis ugnies išgavimas milžiniškomis staklėmis. 

Kinas ir paskaitos

Kino ir paskaitų palapinėje  rinksis žymiausi įvairių Lietuvos ir kitų Europos kultūros sričių mylėtojai ir tyrinėtojai, kurie ne tik pasidalins savo mintimis, bet ir atskleis pagrindinio baltų panteono dievo Perkūno tradicines bei šiuolaikines išraiškas. O vakarai bus skirti kino mylėtojams, kuriems  pristatysime rinktinius filmus iš Lietuvos ir užsienio. Šių metų naujiena restauruota Lietuvos dokumentikos klasika ir vėlyva „Perkūniška erotika“. 

Dundesio ritualas

Dvidešimto „Mėnuo Juodaragio“  akcentas ir esminis Perkūno garso įnagis – būgnas. Festivalis sieks surinkti didžiulį skaičių būgnų ir būgnininkų, kurie visi drauge vienoje vietoje Griausmavaldžio šventės proga atliks įspūdingo dundesio ritualą. 

„Visų atvykstančiųjų  lauksime atsivežant savo būgnus ir būgnelius, kitus mušamuosius padargus, o jų neturintys gaus progą susimeistrauti vietoje iš aplinkoje randamų daiktų, bei išmokti dundesio subtilybių keletoje būgnų meistravimo dirbtuvių“, – rašome pranešime. 

Sportas ir žygiai

Gamtinėje salos erdvėje šiemet bus daug sveiko judesio ir atkaklių sportinių žaidimų. Galima bus išbandyti akies ir lanko taiklumą, pasimėgauti regbiu, futbolo turnyru, ristynėmis, orientacinėmis varžybomis, o mikliausių mušėjų lauks unikalioji lietuviška ripka. Didelio dėmesio sulaukęs patrakęs ir vyriškos jėgos reikalaujantis žaidimas Rąstplėšis, vadinamas ir „vikingų regbiu“ nepaliks nei vieno abejingo. 

Vaikų kiemas

„Mėnesio Juodaragio“ vaikų kiemelis šiemet siūlys daug aktyvių ir žaibiškų žaidimų bei turiningą edukacinę programą. Vyks taiklumo ir stalo žaidimai, įvairios kūrybinės užduotys bei Perkūno, velnio ir kitų būtybių ieškojimai, orientaciniai žaidimai visoje saloje. 

Savo įspūdžius vaikai galės ištapyti ant drobės, o kaip išgauti garsus iš įvairių instrumentų, jiems atskleis profesionalūs muzikantai, leisiantys išmėginti instrumentus ir vesiantys pamokėles. „Vakarais mažuosius festivalio lankytojus ir jų tėvelius džiugins šešėlių teatras ir Panevėžio lėlių vežimo teatras bei prie laužo tarmiškai sekamos pasakos apie Perkūną ir ne tik“, – žadama pranešime spaudai. 

Festivalis prasidės jau ketvirtadienį, atverdamas Amatų kiemo, Kino ir Paskaitų palapinės duris, sutemus kvies į paslaptingąją Eglyno sceną, kurioje pasirodys „Undoja“,Driezhas, McKaras, DJ Grįžulo Ratai  bei svečiai iš užsienio „Niel Mitra“ ir  „Vril Jäger“. Norintiems ramesnio vakaro vyks projekto „Trys keturiose“ pristatymas. 

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vyks Dūburio ežero saloje, kuri yra draustinio teritorijoje, todėl svečiai yra skatinami pasirūpinti gamtiškai iškylai reikalingais daiktais ir tausoti gamtą bei palikti ją dar gražesnę, nei radote. Vienas pagrindinių šių metų pakeitimų –  ribojamas automobilių patekimas į salą, siekiant apsaugoti aplinką, siaurą nusileidimo kelią bei vengiant grūsčių.  

Automobilį palikti saloje bus skirta tik šeimoms su vaikais, motociklams,  kemperiams ir neįgaliesiems. Automobiliai šiais metais bus paliekami  už salos įrengtose aikštelėse, tai bus nemokama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi