Kultūra

2017.08.22 12:40

Paskelbti konkurso „Atviros kultūros biuras – KAUNAS 2022“ nugalėtojai

LRT.lt2017.08.22 12:40

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kvietė architektus į interjero idėjų konkursą, skirtą surasti tinkamiausią interjero sprendimą „Kaunas 2022“ biurui, kuris geriausiai atitiktų atviro ir šiuolaikinio biuro idėją. Konkurso dalyvių buvo prašoma sukurti demokratišką, atvirą, lankstų ir lengvai transformuojamą „Kaunas 2022“ biuro, jau šių metų pabaigoje įsikursiančio Laisvės al. 36, interjerą – draugišką susitikimams, tinkamą reprezentacijai, formuojantį ir palaikantį šiuolaikinės – Europos kultūros – sostinės įvaizdį, rašoma pranešime spaudai. 

Konkurso laimėtojais tapo architektai Kęstas Vaikšnoras, Karolis Platakis ir Linas Tuleikis, pasiūlę interjero idėją pavadinimu „Kontaktas“. Būsimą „Kaunas 2022“ biuro interjerą architektai nutarė apjungti tinklu, kuris ne tik padės išspręsti daugelį funkcinių klausimų, bet ir kvies jungtis, bendrauti, susipažinti.

„Projektuojame „gyvą“ erdvę, kuri kinta prisitaikydama prie joje kuriančių žmonių veiklos. Tinklas pasitelkiamas kaip pagrindinis elementas, projektuojant viduje vykstančius procesus. Jis įveda sistemą, kuria interjero elementai – šviestuvai, lentynos, elektros kabeliai, naminiai bei egzotiški gyvūnai, – be didelių pastangų gali būti kilnojami ir tvirtinami reikiamose vietose. Negana to, tinklas jungs vidų su išore, mat bus pririštas prie alėjoje esančio medžio ar šviestuvo ir taip sukurs apsaugą nuo saulės pertekliaus viduje. Laisvės alėjos praeiviai bus kviečiami užeiti į vidų ar prisėsti ant lauke po tinklu esančių krėslų“, – skelbiama pranešime spaudai. 

Naujasis ir visiems atviras projekto „Kaunas 2022“ biuras savo duris atvers jau 2017 m. pabaigoje. Jį aplankyti galės kiekvienas norintis, kultūra besidomintis ir su Kaunu susipažinti siekiantis praeivis. 

 Konkursui buvo pateiktos 7 idėjos. Jas vertino Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus valdyba kartu su „Kaunas 2022“ meno taryba. Vertinimo komisiją sudarė architektės – LAS Kauno skyriaus pirmininkė Asta Kiaunienė, Guoda Zykuvienė ir Audra Kaušpėdienė, „Kaunas 2022“ vadovė Ana Čižauskienė, meno vadovė Virginija Vitkienė ir architektūros ir kūrybinių industrijų specialistė Jūratė Tutlytė.