Kultūra

2017.08.20 22:20

Grįžusius iš Rusijos lietuvius jau dešimtmetį vienija klubas

Prieš dešimtmetį įsikūręs klubas, vienijantis lietuvius, grįžusius iš Rusijos, jubiliejų minėjo Kavarske, Anykščių rajone. Miestelio bendruomenei surengtas koncertas.

Miestas gali suartinti žmones – tvirtina studijavę, dirbę ar gyvenę Sankt Peterburge. Prieš dešimtmetį ekonomistai, geologai, menininkai ir kitų profesijų žmonės iš visos Lietuvos susibūrė į klubą ne vien prisiminti jaunystės. 

 „Yra grynai kultūrinė organizacija, bet be abejo mes prisimenam kas kaip studentavo, kas kaip gyveno, ta Peterburgo idėja yra viduje, dažniausiai kalba sukasi apie miestą“, – sakė klubo „Sankt Peterburg“ prezidentas Mindaugas Gecevičius.

Sovietmečiu kai kurių profesijų, pavyzdžiui, kalnų inžinieriaus, nebuvo galima įgyti Lietuvoje – jaunimas važiavo studijuoti į tuometį Leningradą. 

 „Mes kai studijavome turėjome „Balticum“ klubą – Lietuva, Latvija, Estija, ir visada visas šventes – Kalėdas Velykas, Naujuosius metus visada švęsdavom ir šitas klubas yra tąsa to paties bendravimo“, – tikino klubo „Sankt Peterburg“ narys Jonas Viesulas

Sankt Peterburge dar carinės Rusijos laikais mokėsi Nepriklausomybės signatarai, garsūs menininkai. Klubo nariai siekia Sankt Peterburgą supažindinti su mūsų valstybe. Lietuvos dailės muziejuje dirbantis Skaistis Mikulionis nori Sankt Peterburge Lietuvos šimtmečiui pristatyti iš  bajorų giminės kilusio Mstislavo Dobužinskio darbų parodą.

Mūsų kolegos dirbantys Rusijos muziejuose, kultūros žmonės ir prašė, kad toje parodoje būtų kiek įmanoma daugiau Lietuvos, kurios jie ilgisi, jaučia nostalgiją, prisimena savo studijų metais, kai keliaudavo, ir įsitikinimas, kad  kultūriniai mainai privalo tęstis ir toliau“, – teigė S. Mikulionis.

Sankt Peterburge gyvenančių lietuvių bendruomenės pirmininkas sako jaučiantis Lietuvos klubo paramą, todėl jubiliejui subūrė prieš 29-erius metus iširusį Baltijos muzikos akademijos orkestrą, kuriame groja rusai, latviai ir lietuviai.

 „Tai mes randam bendrus sąlyčio taškus ir  daug darom Lietuvos kultūrai ir daug darom žmonių bendravimui ir  ypatingai gerai, kad prisidėjo  jaunimas, kuris  visokiomis kalbomis kalba orkestre –angliškai, lietuviškai  ir rusiškai ir niekam tas netrukdo“ – pasakojo Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės pirmininkas, profesorius Gintautas Želvys.

Klubas vienija penkiasdešimt žmonių, tačiau, pasak prezidento, durys visada atviros.