Kultūra

2017.08.20 12:57

Lietaus išpraustas „Purpurinis vakaras“ suskambo netikėtais duetais

LRT.lt2017.08.20 12:57

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė, Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, Saulius Bareikis ir Evelina Sašenko, Andrius Kaniava ir Giedrė Kilčiauskienė, Andrius Kulikauskas ir Ilona Balsytė – penki duetai, dešimt užburiančių dainų, kurias publika vis prašė pakartoti. Ir paskutinis, tradicinis akcentas – Vytauto Kernagio „Purpurinis vakaras”, – taip šeštadienį baigėsi 10-asis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras”, skelbia organizatoriai.

Šiltas dušas iš dangaus pasipylęs į Dainuvos slėnį neišgąsdino dainuojamosios poezijos gerbėjų – apsiginklavę lietsargiais, lietpalčiais bei šypsenomis, šeštadienio pavakarę jie rinkosi į pušų amfiteatrą. Balos šokiams netrukdė, o lietus galiausiai atsitraukė. 

Didžiajame festivalio pabaigos koncerte netruko netikėtų pasimatymų, kuriuos nuspalvino E. Sašenko šiluma, V. Bagdono nuoširdumas, Alinos Orlovos jausmingumas, grupės iš Airijos „Thundering down“ energija, Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ atvirumas, Keistuolių teatro grupės „Edis Agregatas“ originalumas. Tačiau didžiausia vakaro staigmena tapo Neįtikėtinų duetų koncertas, kuriame skambėjo retai girdimos dainos. Mėgstamiems, žinomiems, į duetus susibūrusiems atlikėjams talkino ritmo grupė bei styginių kvartetas. 

S. Barasos nuotr.

Ir kiti šeštadienio pasimatymai sutraukė įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovus. Su vaikais „Vaikų ir bardų vidudienyje“ bendravo bardas Romas Naidzinavičius ir smuikininkė Jovita Šiugždinytė, teatro mylėtojai nepraleido progos artimiau susipažinti su aktoriaus V. Bagdono asmenybe, mintimis bei kūryba, o kinomanai – pažiūrėti Giedrės Žickytės bei Maite Alberdi filmas „Aš čia tik svečias“.

„Pati sau šiandien pavydžiu“, – džiaugėsi festivalio pabaigos koncerto vedėja, aktorė K. Kazlauskaitė, kurios begalinį jaudulį prieš lipant į sceną, rodos, lietus irgi nuplovė. 

Dešimtasis „Purpurinis vakaras“, dešimt festivalio renginių įvairiose miesto erdvėse, dešimt nuostabiausių dainų festivalio kulminacijai. Ir neabejotinai dešimties balų įvertinimas, atsispindėjęs kiaurai permirkusių, tačiau besišypsančių, dainuojančių ir šokančių žiūrovų akyse. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt