Naujienų srautas

Kultūra2017.08.18 12:46

Lietuviams pristatomas Kanuose ovacijų sulaukęs Š. Barto filmas „Šerkšnas“

Penktadienio vakarą vyks trečias filmo „Šerkšnas“ premjeros seansas Lietuvos auditorijai. Ovacijomis Kanuose palydėtą lietuvių filmą galės įvertinti ir tautiečiai.

„Dokumentika yra naudojama filmo pradžioje, sumontuoti dokumentiniai kadrai, o šiaip tai yra vaidybinis, ne dokumentinis filmas“, – apie filmo žanrą kalba prodiuserė Jurga Dikčiuvienė.

Pasak prodiuserės, prie filmo gimimo noriai prisidėjo Ukrainos kariškiai, pasakodami apie tai, ką žino ir kuo gyvena. Kai kurie kariškiai, gimę mišriose šeimose, kuriose vienas iš tėvų yra rusas, o kitas – ukrainietis, ypač skaudžiai išgyvena dabartinius įvykius.

Filme pagrindinį veikėją Roką įkūnijęs aktorius Mantas Jančiauskas pasakoja, kad iš jo filmo kūrėjai reikalavo tiesiog jausti ir per daug negalvoti.

„Tai man buvo labai sudėtinga, bet Rokas yra nelabai tolimas nuo manęs, man atrodo. Aš viduje labai norėjau pamatyti karą ir vienas iš pagrindinių motyvų buvo važiuoti ten dėl to“, – sako M. Jančiauskas.            

Kalbėdama apie filmavimo ypatybes, filmo prodiuserė tikina, kad kūrybinės grupės saugumas buvo svarbiausias dalykas.

„Frontas nėra siena ar nubrėžta raudona riba žemėlapyje. Jis yra netolygus, mums reikėdavo nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Bet miegodavome visada saugiai. Visi apšaudymai vykdavo naktį, nebuvo taip, kad staiga apšaudytų dieną. Vėliau jie prasidėjo“, – pasakoja J. Dikčiuvienė.

Penktadienio vakarą, 18 val., vyks filmo „Šerkšnas“ pristatymas kino teatre „Skalvija“.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi