Kultūra

2017.08.17 11:49

Kauno bienalė klaus, koks yra šiuolaikinis paminklas

LRT.lt2017.08.17 11:49

Kas yra paminklas, koks, kada, kodėl, jis galėtų būti ar nebūti? Šiuos klausimus nuo rugsėjo kels 11-oji Kauno bienalė „Yra ir nėra“. Oponuodama populistinei griovimo-statymo praktikai ir konservatyviam tradicionalizmui, vyraujantiems įamžinant kolektyvinę atmintį Lietuvoje, bienalė skatins šiuolaikiškas ir konceptualias paminklinimo idėjas ir strategijas, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Kauno bienalės paroda šį kartą vyks miesto viešosiose erdvėse.

11-osios bienalės kuratorė menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė pakvietė menininkus iš Lietuvos, Vokietijos, Slovėnijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Olandijos, Pietų Afrikos ir Lenkijos sukurti kūrinius specialiai Kauno miestui.

Šią mieste pasklidusią ekspoziciją lydės trys parodos Paveikslų galerijoje. „Ateini ar išeini“ (kuratorė Laima Kreivytė) sieks parodyti, ką Lietuvos menininkai veikė su esamais, buvusiais ir galimais paminklais per pastaruosius porą dešimtmečių. „Iš ko padaryti paminklai“ (kuratorius Udis Edelmanas) pateiks įvairių šalių menininkų filmų apie paminklus kolekciją.

Taip pat pirmą kartą Lietuvoje bus rodomas Sophie Calle, vienos iš žinomiausių ir svarbiausių šiuo metu kuriančių konceptualių menininkių, kūrinys.

Rugsėjo 16–17 dienomis vyks viešos paskaitos ir diskusijos paminklo tema (kuratorė dr. Rasa Antanavičiūtė), kuriose pakviesti dalyvauti žymūs menininkai ir teoretikai, tarp jų Jamesas E. Youngas, Jochenas Gerzas, Horstas Hoheiselas ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt