Kultūra

2017.08.11 12:35

„Open Gallery“ galerijoje Vilniuje – unikalūs gatvės meno darbai

LRT.lt2017.08.11 12:35

Rugsėjo 8–9 d. Vilniuje „duris“ atversianti unikali meno galerija „Open Gallery“, kuri įsikurs industrinėje buvusių gamyklų teritorijoje po atviru dangumi ir apleistame požeminiame baseine, į galerijos atidarymą kviečia ir gatvės menui neabejingus lankytojus. Galerijos atidarymo metu bus pristatyti šeši kvapą gniaužiantys street art piešiniai ant sienų. „Open Gallery“ atidarymas įvyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu.

Kaip skelbiama organizatorių pranešime žiniasklaidai, netradicinėje „Open Gallery“ galerijoje šį rugsėjį savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio kūrėjai. Vienas jų – iš Austrijos į Vilnių atvyksiantis gatvės dailininkas „Perk_up“, po kurio vardu slypi austras Paulas Riedmulleris. Visą gyvenimą įkvėpimo ieškojęs jį supančioje aplinkoje, austras įsimintiniausius vaizdus ar akimirkas įamžina betoninėse miestų sienose. Ir daro tai taip meistriškai, kad jo darbų geidžia visame pasaulyje.

Ne tik spalvomis, bet ir socialine žinute žiūrovus trauks menininkės Kristinos Kurlionokos–Feigelovitzos darbas „Sužeistas disko pasaulis“. Tai Didžiosios Britanijos rašytojo Terrio Pratchetto knygų serijos įkvėptas darbas. Piešinyje vaizduojamu vėžliu, ant kurio nugaros keturi drambliai laiko disko formos pasaulį, siekiama atkreipti dėmesį į pasaulio ir ypač vandenynų užterštumą.

Ne vieną Švedijos sieną numarginęs Erikas Lindstromas, žinomas kaip „Dirty Elmer“, naują gyvybę įkvėps ir Vilniaus Naujamiesčio sienoms. Menininko darbai išsiskiria spalvomis bei formas apjungiančiomis linijomis. „Dirty Elmer“ tiki, kad ateitis prasideda ne rytoj, o dabar. Būtent savo sumanytu darbu prie ateities kūrimo menininkas prisidės ir Vilniuje.

Vienoje kuriančio gatvės menininko „Boicut“ drobe irgi tapo sienos. Jo darbuose lengva atpažinti miesto gyvenimo, riedlenčių sporto ir populiariosios kultūros motyvų. Majamyje, Londone, Berlyne ir daugelyje kitų pasaulio miestų sienas puošęs menininkas jau netrukus savo darbu pradžiugins ir lietuvius.

Jau ne viena siena Vilniuje yra pasipuošusi Jurgio Tarabildos piešiniais. Vienam stiliui ar judėjimui autorius savęs nepriskiria. Jam svarbiausia, kad jo darbuose žmonės rastų sąsajas su savimi. Miesto erdvę lyg galeriją matantis menininkas, ją papildys dar vienu savo darbu.

J. Tarabildos kūrinys, organizatorių nuotr.

Vilniečius nudžiugins ir menininkas, keliautojas bei įdomių patirčių ieškotojas Robertas Armonas, savo darbais visuomet siekiantis perduoti emociją. Jis atsisako bet kokių rėmų ir palieka visišką laisvę interpretacijoms. Kiekviename žmoguje ar pastate istoriją matantis menininkas jau greitai pelėdos piešiniu atskleis Vilniaus pastato dvasią.

Jaunas ir talentingas gatvės menininkas iš Kauno Linas Kaziulionis galerijoje pristatys kūrinį „Festivalio motina“. Pasak autoriaus, kaip ir dauguma jo darbų atliktų ant fasadinių sienų šis taip pat atspindės klasikinio meno sušiuolaikinimą. Menininkas pasirinko garsųjį Vistlerio paveikslą „Dailininko motina“, kurį aprengs spalvota, taškuota suknele ir pavers šiuolaikiška festivalio mama.

Meno galerija „Open Gallery“ yra ilgalaikis projektas suvienysiantis talentingus Lietuvos ir užsienio menininkus bendram kūrybiniam darbui ir virsiantis tarptautine gatvės meno, skulptūrų ir instaliacijų galerija po atviru dangumi. Galerija įsikurs buvusios „Elfa“ gamyklos kieme, kur dabar stūkso menų fabrikas „Loftas“, ir bus nemokama bei atvira visiems bet kuriuo metu.

Pagrindinis šios galerijos tikslas – prikelti buvusias apleistas miesto teritorijas naujam gyvenimui ir taip vilniečiams bei miesto svečiams atskleisti dar nematytą Lietuvos sostinės veidą.

„Open Gallery“ atidarymas įvyks lygiai po mėnesio, rugsėjo 8–9 d., muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“. Po galerijos „stogu“ šiemet įsikurs ir festivalio meno scena „Art Stage“, kurioje lankytojų lauks meno ir šiuolaikinio šokio performansai bei spektakliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.