Kultūra

2017.08.10 23:58

Pivašiūnai ruošiasi Žolinės atlaidams

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.10 23:58

Pivašiūnai ruošiasi tradiciniams Žolinės atlaidams. Per Žolinės, aštuntadienį, bažnyčioje tikimasi sulaukti apie 30–40 tūkst. tikinčiųjų. Maldininkus į žinomiausią Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės šventovę traukia stebuklingas Dievo motinos su kūdikiu paveikslas.

Prieš Žolinę Pivašiūnuose dešimtims parapijiečių pats darbymetis. Tvarkoma bažnyčia, pinami ąžuolų ir tujų vainikai papuošiantys šventovės skliautus, lauko altorius ir vartus. Vainikai pinami ne tik bažnyčioje, patyrusios pynėjos pina savo namuose.

„Žolinė yra ne tik man, bet visam miesteliui didelė šventė, kurios laukia net ir patys mažiausi, jie stengiasi prisidėti prie pasiruošimo, ir iš tikrųjų visą miestelį suvienija ši šventė“, – sakė Pivašiūnuose gyvenanti Justina Zajankauskaitė.

Kad iki atlaidų nenuvystų, moterų būrelis šeštadienį pradės pinti 40 metrų vainiką iš rūtų. Vainikas daugel metų puošia Dievo motinos paveikslą, nutapytą 17-ajame amžiuje nežinomo dailininko.

1988-aisiais per Žolinės atlaidus kardinolas Vincentas Sladkevičius per visus bažnyčios gaisrus išlikusį malonėmis garsėjantį paveikslą vainikavo popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotomis karūnomis. Jam suteikė Nuliūdusiųjų Paguodos titulą, primenantį Marijos artumą ir globą, sovietmečio persekiojimus išgyvenusiai ir naujus iššūkius sutinkančiai Lietuvos Bažnyčiai.

Didžiojo altoriaus paveikslas šiemet restauruotas, jis paskutinį kartą buvo tvarkomas neseniai paskelbto palaimintuoju Teofiliaus Matulionio rūpesčiu.

Plačiau apie pasiruošimą Žolinės atlaidams – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt