Kultūra

2017.08.10 16:04

Kultūros ministrė: miestui tapus kultūros sostine, jis atgimsta

LRT.lt2017.08.10 16:04

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, lankydamasi Marijampolėje Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje, susipažino su Marijampolės – 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės vizija ir programa. Ministrė taip pat susitiko su kultūros ir meno kūrėjais, mecenatais, vadovais Vilkaviškyje, Šakiuose, Kudirkos Naumiestyje, Paežerių dvare, rašoma pranešime spaudai. 

„Kultūros sostinių misija įtraukti į kultūros procesus bendruomenę, verslą, mecenatus, jaunimą ir tai tampa regiono kultūros atgimimo naująja banga“, – pasidžiaugė ministrė.

Lietuvos kultūros sostinės idėja gimė besiruošiant Vilniui tapti Europos kultūros sostine. Nuo 2008 metų vienas Lietuvos miestų tampa Kultūros sostine, kurioje skatinamas Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinis aktyvumas, plėtojama regiono kultūra ir menas, rengiami šalies svarbos kultūros renginiai. 

Marijampolė kultūros sostine taps Lietuvai minint 100-metį, todėl ir jos programoje bus nemažas dėmesys šiai sukakčiai. Marijampolės projektas „Laikas keičiasi ir keičia“ siekia atskleisti miesto istorijos puslapius, asmenybes, palikusias pėdsakus šalies kultūriniame, politiniame bei visuomeniniame gyvenime, kultūros proceso kaitą, padėti pažinti permainingą istoriją, besikeičiančią erdvę bei žmones. 

Penkios projekto programos įtrauks miestiečius, jaunimą, žymius kraštiečius į inovatyvią veiklą, pristatančią Marijampolės, kaip istorinio Lietuvos švietimo ir kultūros centro vaidmenį tautinio atgimimo ir valstybingumo procese, įrodančią, kad laikas gali tapti miesto istoriją ir ateities vizijas jungiančiu elementu.

Projekto įgyvendinimui Kultūros ministerija skiria beveik 58 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt