Kultūra

2017.08.09 11:35

Mirė amerikiečių dainininkas, gitaristas ir aktorius G. Campbellas

ELTA2017.08.09 11:35

Eidamas 82-uosius metus, antradienį mirė amerikiečių dainininkas, gitaristas ir aktorius Glenas Campbellas, praneša žurnalas „Rolling Stone“.

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad po ilgos ir narsios kovos su Alzheimerio liga mirė mūsų mylimas vyras, tėvas, senelis ir legendinis dainininkas ir gitaristas G. Campbellas“, – cituoja leidinys muzikanto šeimos pareiškimą. Pažymima, kad dainininkas užgeso Tenesio valstijos Nešvilio miesto ligoninėje.

Per pusę amžiaus trukusią karjerą muzikantas išleido daugiau kaip 70 albumų, kurių bendras tiražas viršijo 40 milijonų kopijų. 2012 metais jam buvo įteiktas „Grammy“ garbės apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus.

Reuters/Scanpix nuotr.

G. Campbellas gimė 1936 metų balandžio 22 d. Arkanzaso valstijoje. Kūrybinio kelio pradžioje jis kaip gitaristas koncertavo su tokiomis Amerikos muzikos legendomis kaip Frankas Sinatra ir Elvis Presley, taip pat grupe „The Beach Boys“. Nuo septintojo dešimtmečio G. Campbellas pradėjo solinę karjerą. Jo populiarumas pasiekė viršūnę tame pačiame dešimtmetyje. 1967 metais jis pelnė „Grammy“ iškart dviejose nominacijose už dainas „Gentle on My Mind“ ir „By the Time I Get to Phoenix“.