Naujienų srautas

Kultūra2017.08.08 11:28

Gabių moksleivių vasaros sesijoje – Lietuvą garsinanti dirigentė M. Gražinytė-Tyla

LRT.lt 2017.08.08 11:28

Šiemet jau 14 kartą rengiamoje Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) gabiems vaikams skirtoje vasaros sesijoje lankysis pasaulinio pripažinimo sulaukusi dirigentė, Birmingemo simfoninio orkestro muzikos direktorė Mirga Gražinytė-Tyla. Ji gabiems vaikams ves vakaro renginį „Giesmė ir šokis“ ir kartu su mokiniais parengs baigiamąjį koncertą.

„Kasmet į NMA sesijas stengiamės sukviesti mūsų šalyje ar net pasaulyje žinomus profesionalus, kurie ne tik įkvėptų vaikus, bet ir pasidalytų savo unikaliomis žiniomis. NMA griauname mitus, jog mokslas yra nuobodus ir šabloniškas, o žinomos asmenybės šį tikslą daro dar labiau pasiekiamą,“ – teigia Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius Leonas Narkevičius.

Rugpjūčio 16–26 d. Nidoje vyksiančioje NMA vasaros sesijoje, be pasaulyje garsios dirigentės Mirgos įkvepiančio pranešimo ir koncerto, su mokiniais patirtimi ir idėjomis dalysis KTU rektorius prof. Petras Baršauskas ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) vadovas Gintaras Valušis moksleivius intriguos pranešimu „Apie žėrinčias inovacijas, arba apie mobilųjį telefoną kitaip“. Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Bioanalizės skyriaus vedėjas prof. habil. dr. Valdas Laurinavičius ves užsiėmimus biochemija besidomintiems NMA mokiniams. Kaip ir kasmet mokiniams vasaros sesijoje numatoma intensyvi asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Asmenybės ugdymo žiniomis dalinsis teatro ir filmų aktorius bei pjesių autorius Justas Tertelis ir ilgametis NMA dėstytojas – Vilniaus licėjaus mokytojas Ričardas Jankauskas. Thomo Manno namelyje vyks jau tradiciniais tapę literatūriniai skaitymai, kuriuos parengs aktorė, režisierė Birutė Mar. Sesiją vainikuos tradicinis koncertas NMA bendruomenei ir Nidos svečiams bei gyventojams.

NMA moksleiviais gali tapti 7–11 klasių gabūs vaikai iš bet kurios Lietuvos mokyklos. NMA nuolat stengiasi, kad vis daugiau talentingų vaikų iš socialiai remtinų ar mažas pajamas gaunančių šeimų galėtų ne tik mokytis NMA nuotoliniu būdu, bet ir dalyvautų sesijose, kuriose siekiama padėti tobulėti ir sukurti įsimintiną, prasmingą programą. Prisidėti prie Lietuvos vaikų ugdymo gali kiekvienas norintis per portalą aukok.lt.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, o absolventai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt.) bei prisideda prie šalies intelektinio potencialo stiprinimo. 2015 metais NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru, sertifikuotu ECHA (European Council Of High Ability). Akademija įsteigta 2004 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi