Kultūra

2017.08.08 09:09

JAV teisme pradėta nagrinėti byla dėl priekabiavimo prie T. Swift

BNS2017.08.08 09:09

JAV popmuzikos žvaigždė Taylor Swift pirmadienį pasirodė teisme, kur buvo pradėta nagrinėti byla dėl vieno radijo muzikos laidų vedėjo galimo priekabiavimo prie jos prieš ketverius metus.

Pirmadienio posėdyje dalyvavo aštuoni prisiekusieji ir pati T. Swift, naujienų agentūrai AFP sakė vienas teismo darbuotojas.

27 metų moteris per posėdį atskleidė 2013-ųjų birželį prieš jos koncertą Denverio stadione „Pepsi Center“ įvykusio incidento aplinkybes. Jos teigimu, į užkulisius atėjęs radijo didžėjus Davidas Muelleris griebė jai už sėdmenų.

Dėl šių kaltinimų dviem dienomis vėliau jį iš darbo atleido vietos radijo stotis KYGO.

2015-ųjų rugsėjį D. Muelleris padavė T. Swift į teismą, nes dėl jos kaltės jis esą praradęs darbą ir pragyvenimo šaltinį. Vyras teigė, kad atlikėja verčiau turėjo skambinti policijai, o ne jo vadybininkams.

Buvęs radijo didžėjus kaltina T. Swift padėjėjus paskambinus į jo darbovietę ir pareikalavus jį tuoj pat atleisti, sakoma teismo dokumentuose.

Savo ieškinyje D. Muelleris sakė žinantis apie kažkokį incidentą, tačiau, jo teigimu, nepadoriai dainininkę palietė vienas jo draugas, kuris vėliau gyrėsi šiuo savo poelgiu.

T. Swift savo ruožtu ieškovui padavė priešieškinį dėl seksualinio priekabiavimo. Jame ji tvirtino buvusi „priversta pradėti valandos trukmės koncertą 13 tūkst. gerbėjų akivaizdoje vis dar būdama susinervinusi dėl labai nepadoraus palietimo“.

Apie įžymybes rašančioje interneto svetainėje TMZ buvo paskelbta nuotrauka, kurioje T. Swift pozuoja su D. Muelleriu ir jo mergina. Manoma, kad ši nuotrauka bus vienas pagrindinių bylos įrodymų.

Toje nuotraukoje didžėjaus ranka yra už dainininkės nugaros, jos sėdmenų lygyje, tačiau neaišku, ar jis ją liečia.

Duodama parodymus T. Swift teigė esanti įsitikinusi, jog D. Muelleris tyčia ją graibė.

Pastarasis tai neigia ir siekia prisiteisti iš dainininkės 3 mln. dolerių (apie 2,6 mln. eurų). Tuo tarpu T. Swift reikalauja, kad teismas pripažintų vyriškio kaltę, bei nori prisiteisti iš jo simbolinį dolerį.

Hitų „Shake It Off“ ir „Bad Blood“ atlikėja tvirtina, kad jos naudai priimtas teismo sprendimas bus savotiškas paskatinimas kitoms moterims, galbūt bijančioms kalbėti apie priekabiavimą ir kovoti už tiesą.

Įžanginės kalbos byloje turėtų prasidėti antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.