Kultūra

2017.08.02 19:05

E. Salomono ir B. Klemm fotografijos parodoje – ir XX a. politikos aukštuomenė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.02 19:05

Kauno fotografijos galerijoje veikia dviejų pasaulyje pripažintų vokiečių fotografų Ericho Salomono ir Barbaros Klemm paroda „Šuolis laike“. Ją parengė Vokietijos Užsienio ryšių institutas IfA, Lietuvoje paroda surengta padedant Goethe's institutui.

Vokietijos fotožurnalizmo pradininkas E. Salomonas labiausiai mėgo fotografuoti politikos ir kultūros aukštuomenę. Išsilavinęs, daug kalbų mokantis E. Salomonas, pasak jo kūrybos tyrinėtojų, turėjo nepaprastai gerą nuojautą ir profesionaliai, gana dažnai slaptai, naudojosi fotoaparatu. Jo fotografijose žymūs amžininkai užfiksuoti lyg nebūtų stebimi, už oficialaus protokolo ribų.

„Tai ne tik asmenybės – čia turime jauną bokso čempioną Max Schmelingą ir ten – jau vyresnį, taip pat turime politikus ir kampanijų savininkus, generalinius direktorius, matome, kaip jie save reprezentuoja. Tai labai įdomu, nes šiandien pasakytume, kad jie save pristato beveik nuobodžiai, ir pažvelgus į politikus galima pasakyti, kad jie žinojo, kaip save „parduoti“, – sako Goethe's instituto Lietuvoje vadovas Detlefas Gericke`as.

E. Salomonas mirė 1944-aisiais. Po jo mirties praėjus beveik trims dešimtmečiams Vokietijos fotografijos asociacija įsteigė jo vardo premiją. Ji skiriama menininkams ar organizacijoms už išskirtinę reportažinę veiklą. Prieš mėnesį E. Salomono premija pirmą kartą įteikta ir lietuvių fotografui Antanui Sutkui.

„Šią E. Salomono premiją yra gavę labai žymūs pasaulio ir Europos fotografai. Ir turbūt iš posovietinio lagerio, neskaitant Vokietijos, būsiu pirmas. Yra gavę tokie kaip Sebastião Salgado – Brazilija, Martinas Parras – Anglija, Erichas Frankas – Amerika, na, labai tokie rimti autoriai“, – vardija fotografas A. Sutkus.

Išsamiau – žurnalistės Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.