Naujienų srautas

Kultūra2017.08.01 13:03

Į bliuzą pasinerti kvies T. L. Washington ir S. Gordonas

LRT.lt 2017.08.01 13:03

Bostono bliuzo scenos dama Toni Lynn Washington kartu su amerikietiško R&B saksofono tradicijų tęsėju Saxu Gordonu atvyksta į Lietuvą. Drauge jie žada sukurti aukščiausios klasės soul ir R&B duetą, rašoma pranešime spaudai.

Bliuzo, R&B, džiazo dainininkė ir dainų autorė T. L. Washington  šiemet švęs garbingą 80 metų jubiliejų. Ilgą scenos patirtį turinti atlikėja septynis kartus buvo nominuota „Blues Music Award“ apdovanijimui, o 1999 m. „Boston Blues Festival“ pelnė apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus. Keturis dešimtmečius besitęsianti T. L. Washington karjera yra tiesiogiai susijusi su R&B istorija, pavyzdžiui, vyko turai ir pasirodymai su šio žanro muzikos gigantais Jackie Wilson, duetu Sam&Dave bei kt.

Atlikėja yra išleidusi keturis solinius albumus, o jos dar 1955 m. kartu su prodiuseriu Edwardu Franku įrašytas singalas „Dear Diary“ pateko į muzikos hitų TOP-50.

S. Gordon taip pat yra sukaupęs ilgametę patirtį ir, pasižymėdamas neprilygstama energija, atlikėjas naujam gyvenimui prikelia bliuzą, jausmingas balades, soul, svingo muziką, įpučia gyvybę Amerikos R&B tradicijoms.

S. Gordon yra tarp geidžiamiausių saksofonininkų savo srityje – įrašų studijose, klubuose ir koncertų salėse visame pasaulyje. Jį galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių kartu su klasikinio bliuzo, džiazo ir R&B stiliaus atlikėjais: Kimu Wilsonu, Bryanu Lee, Paulu Oscheru, Jerry Portnoy, Watermelon Slim, Ronu Levy, Davidu Maxwelluir daugybe kitų.

Penkis solinius albumus išleidusio S. Gordon šlovės lentyną puošia daugybė bliuzo muzikos apdovanojimų: „Trophees France Blues“ (1998 m. ir 2005 m.), „W. C. Handy Blues Award“ (2001 m., 2002 m., 2004 m. ir 2005 m.), „Blues Foundation Blues Award“ (2006 m., 2012 m., 2013 m., 2014 m., 2015 m.) įvertinimai.

Koncertas vyks rugpjūčio 4 d. Raudondvario dvaro kieme, rugpjūčio 5 d. – klube „Ramybė“ Palangoje ir rugpjūčio 6 d. – VU Botanikos sodo Vingio skyriuje, Vilniuje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi