Kultūra

2017.07.31 11:43

Britų roko žvaigždės „Foals“ atvyko į Vilnių

LRT.lt 2017.07.31 11:43

Kijeve ir Maskvoje ką tik pasirodę, geriausia koncertine grupe pripažinti oksfordiečiai grupė „Foals“ šį pirmadienį lips į Kalnų parko sceną. Iš Rygos į Vilnių atvykusi grupė pasirinko poilsį ir šiuo metu ilsisi, rašo organizatoriai.

„Mačiau grupę penkis kartus. Kijeve buvo geriausias“, – rašė Jurijus Berezas, Ukrainos muzikinio tinklalapio „Karabas Live“ redaktorius. „Grupė šiandien yra geriausioje formoje.“

„Koncertinė sistema buvo aukščiausio lygio. Garsas „sultingas“ ir „riebus“, galėjai girdėti kiekvieną natą“, – „feisbuke“ rašė kitas Kijevo koncerte apsilankęs gerbėjas Vladimiras. „Šviesų šou buvo atskiras šedevras. Žavuolis Yannis netgi teisingai ukrainietiškai ištarė „Ačiū, Kijeve!“ Ačiū šiems vaikinams.“

Mošpitą per „Ihaler“ prisiminsiu ilgai!“ – pridėjo „Foals“ gerbėjas Ukrainoje Andrejus.

Užbaigė didžiausią Rusijos festivalį

Tuo tarpu koncertas Rusijoje „Foals“ buvo jau ne pirmas. Tačiau britai pirmą kartą tapo pagrindine grupe didžiausiame Rusijos vasaros festivalyje „Afisha Picnic“. Festivalio uždayrymo garbę „Foals“ dalijosi su kita pripažinta britų roko grupe, stadionų karaliais „Kasabian“.

Groti didžiausiose festivalių scenose oksfordiečiai „Foals“ įprato gimtojoje Britanijoje: liepą jie buvo pagrindinė grupė Londono „Citadel“ festivalyje, o pernai – „Reading“ ir „Leeds“ festivaliuose, kasmet sutraukiančiuose 90 tūkst. žmonių minią.

Koncertas Kalnų parke bus ypatingas tuo, kad Lietuvos gerbėjai „Foals“ galės pamatyti kompaktiškesnėje erdvėje, būti arčiau grupės – taip, kaip „Foals“ karjeros pradžioje. Dėl tokios privilegijos daugelis „Foals“ britų fanų daug ką atiduotų. Gimtojoje šalyje grupė tiesiog „per didelė“ intymesniems koncertams.

„Foals“ koncertą Vilniuje apšildys „Foals“ kūrybos įkvėptos Vilniaus grupės „ba.“ ir „Without Letters“.

Vakaras Vilniuje „Foals“ bus viena paskutinių galimybių žengti į sceną šią vasarą. Vien per liepą surengę 16 koncertų, grupė vasaros turą užbaigs papildomu koncertu rugpjūčio 19-ąją Portugalijoje.

Tačiau jie nežada ilsėtis: baigę koncertuoti „Foals“ dirbs prie penktojo savo albumo. Visi ankstesni grupės studijiniai albumai tapo „auksiniais“ Britanijoje, o debiutinis jų įrašas, 2008 m. išleistas „Antidotes“ laikomas „indie“ (nepriklausomos) muzikos klasika.

Kiekviename albume vis plėtę gitarinės muzikos ribas „Foals“ tapo viena išradingiausių modernaus roko grupių pasaulyje. Šiandien „Foals“ savo kūryboje turi viską: ir šokių muzikos numerį „My Number“, ir triuškinantį rokenrolą „What Went Down“, ir vasariškai lengvą hitą „Mountain At my Gates“.

„Foals“ yra naujos kartos roko klausytojų grupė. Su klasikiniu roku užaugusiems gerbėjams jie gali atrodyti kaip dar vieni „indie“ vaikinai su gitaromis iš nesibaigiančio „indie“ grupių katilo.

Britų žurnalas „Q“ 2013-aisiais „Foals“ išrinko geriausia koncertine grupe, o 2015-aisiais – geriausia grupe pasaulyje. Tai, kad jie į Lietuvą atvyksta būdami savo pike – istorinis momentas lietuviškai roko scenai, kurio daug gerbėjų laukė nuo tada, kai pirmą kartą nedrąsiai ištarė žodį „indie“.