Kultūra

2017.07.30 12:45

Kintų muzikos festivalyje – pagal „Radiohead“ dainas sukurta muzika

LRT.lt2017.07.30 12:45

Jau šeštus metus ypatingo grožio pamario miestelis tampa vieta, pritraukiančia aukščiausio lygio pramogų pasiilgusią publiką.

Penktadienio vakarą festivalio klausytojai turėjo galimybę išgirsti jau tradicija tapusį Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO naktinį koncertą. Itin gausiai Kintų Didžiojoje bažnyčioje susirinkusius žmones tiesiog užbūrė nuostabi atmosfera ir ypatingi Lietuvos bei užsienio scenas užkariavusių atlikėjų grojami kūriniai. 

O štai sekmadienį 20 val. Kintų muzikos festivalyje skambės vienos žymiausių šiuolaikinių amerikiečių kompozitorių Steve`o Reicho muzika. Roko grupės „Radiohead“ dainų „Jigsaw Falling into Place“ ir „Everything in Its Right Place“ inspiruotą penkių dalių kompoziją atliks pripažinti skirtingų kartų atlikėjai iš Lietuvos ir Švedijos. Koncerto metu taip pat skambės specialiai šiai progai sukurta Gedimino Gelgoto kompozicija, paremta „Radiohead“ dainų motyvais bei bene žymiausias S. Reicho kūrinys „Clapping Music“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pamaryje esantis Kintų miestelis jau kelis metus sutraukia būrį poilsiautojų ne tik dėl tarptautinį pripažinimą pelniusio muzikos festivalio, bet ir dėl čia įsikūrusio Kintų Kaitų Klubo, kviečiančio miestelio svečius pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais ir pasimėgauti pramogomis su jėgos aitvarais.

Stulbinanti vieta prie Kuršių marių, netoli Baltijos jūros, kasmet virsta kūrybiniu įkvėpimu pasaulyje jau pripažintam lietuvių kompozitoriui G. Gelgotui – unikalaus ir sensacingo kūrybinio stiliaus kūrėjui. Šis ypatingos auros miestelis taip pat tapo nuolatine meninių dirbtuvių vieta naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO – styginių instrumentų ansambliui, žinomam dėl šiuolaikiško ir patrauklaus naujos muzikos atlikimo. Kolektyvas dažnai apibūdinamas kaip tikrų roko žvaigždžių atitikmuo šiuolaikinės ir klasikinės muzikos pasaulyje.

Festivalis yra tarptautinės EFFE („Europa festivaliams, festivaliai Europai“) organizacijos narys. EFFE įvertino aukštą Kintų muzikos festivalio meninį lygį ir jo regioninę, respublikinę ir tarptautinę svarbą.