Naujienų srautas

Kultūra2017.07.23 23:45

Trejų metų pastangos: vienoje scenoje šoko Rusijos, JAV ir Prancūzijos baleto artistai

Šį savaitgalį trys garsiausios pasaulyje baleto trupės suvienijo savo jėgas Niujorko Linkolno centre. Čia rodomas legendinio šokėjo, choreografo Džordžo Balančino baletas „Brangakmeniai“, kuriame dalyvauja Niujorko baleto, Paryžiaus Operos ir Maskvos didžiojo teatro šokėjai.

Dž. Balančino baletas „Brangakmeniai“ skirtas rusų, prancūzų ir amerikiečių baleto mokykloms pagerbti, autorius jas lygina su deimantais, smaragdais ir rubinais.

Ko gero, niekas kitas negalėtų taip palyginti šių baleto mokyklų kaip Dž. Balančinas, pradėjęs karjerą Rusijoje, vėliau šokęs, kūręs spektaklius Prancūzijoje, o 1948 metais Amerikoje tapęs vienu iš Niujorko baleto įkūrėjų.

Baletas „Brangakmeniai“ prieš pusšimtį metų pirmą kartą pastatytas Niujorke, trys jo dalys atspindi tris baleto mokyklas, tad šiam pastatymui Linkolno centro festivalių vadovas nutarė pasikviesti jų atstovus. Paryžius operos šokėjai įkūnija smaragdus, Prancūzijos paslaptingumą ir gracingumą.

Deimantai Dž. Balančinui – Rusijos baleto klasikos simbolis, ši dalis, lydima Čaikovskio muzikos, skirta Maskvos didžiojo teatro šokėjams, o rubinus įkūnija amerikiečiai, Niujorko baleto šokėjai, lydimi Igorio Stravinskio muzikos.

„Balančinas būtų laimingas, matydamas, kiek dėmesio dabartiniai šokėjai skiria detalėms, kaip siekia tobulumo. Mūsų karta buvo nerūpestingesnė, nes ir jis toks buvo. Bet kai Balančino neliko, mes rūpinamės jo palikimu“, – sakė Niujorko baleto meno vadovas Peteris Martinsas.

Kad baletas „Brangakmeniai“, kuriame dalyvavo trys pasaulio trupės, išvystų rampos šviesą Linkolno centre, prireikė daugiau nei trejų metų pastangų – kol surinktos lėšos ir suderinti baleto žvaigždžių tvarkaraščiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi