Kultūra

2017.07.21 11:48

Prieš pat grupės lyderio mirtį „Linkin Park“ išleido naują vaizdo klipą

BNS, 15min.lt 2017.07.21 11:48

Populiarios JAV sunkiojo roko grupės „Linkin Park“ dainininkas Chesteris Benningtonas, išgyvenęs sunkią vaikystę, bet kūręs į muzikos topų viršūnes iškildavusias melodingo metalo dainas, buvo rastas veikiausiai nusižudęs, ketvirtadienį pranešė koronerio biuras.

Los Andželo pareigūnai po 9 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku gavo pranešimą, kad 41 metų muzikantas buvo rastas veikiausiai pasikoręs savo namuose prabangiame Palos Verdes Esteitso rajone. Šis incidentas „laikomas tikėtina savižudybe“, sakė apygardos koronerio biuro operacijų vadovas Brianas Eliasas.

„Šokiruotas ir susisielojęs, bet tai tiesa“, – tviteryje parašė „Linkin Park“ gitaristas ir pagrindinis dainų kūrėjas Mike`as Shinoda.

Vos kelios valandos prieš Ch. Benningtono mirtį „Linkin Park“ išleido savo naujausio singlo „Talking To Myself“, kurio žodžiai dabar įgavo naują prasmę, klipą.

Atrodo, kad dainoje kalbama apie Ch. Benningtono žmoną Talindą Ann Bentley, maldaujančią jį suvaldyti savo priklausomybę.

Arizonoje gimęs ir augęs Ch. Benningtonas turėjo šešis vaikus iš dviejų santuokų ir su alkoholiu bei narkotikais grūmėsi nuo vaikystės. Jam teko išgyventi tėvų skyrybas; dainininkas taip pat yra sakęs, kad nuo septynerių metų amžiaus jį išnaudojo vienas šeimos draugas.

„Buvau mušamas ir verčiamas daryti dalykus, kurių nenorėjau daryti. Tai sugriovė mano pasitikėjimą savimi“, – 2014 metais britų muzikos svetainei „Team Rock“ sakė jis.

„Kaip ir dauguma žmonių, bijojau ką nors pasakyti. Nenorėjau, kad žmonės galvotų, kad esu gėjus arba kad meluoju“, – pasakojo jis.

Savo įsiūtį jis nukreipė į muziką. „Linkin Park“ tapo galinga vadinamojo „nu metalo“, įtraukusio popmuzikos ir hiphopo elementų, jėga.

Reuters/Scanpix nuotr.

Įspūdingas debiutas

Ch. Benningtonas nesėkmingai bandė prasimušti gimtajame Finikse, bet tada jo balsą išgirdo talentų medžiotojas, suorganizavęs perklausą Los Andžele su „Linkin Park“.

Tarp grupės ir Ch. Benningtono greit užsimezgė glaudus ryšys, nors jo biografija labai skyrėsi nuo M. Shinodos – klasikinį išsilavinimą įgijusio pianisto, turinčio grafikos dizainerio laipsnį.

Prieš nusamdydama Ch. Benningtoną grupė merdėjo, bet galiausiai pasirašė kontraktą su įrašų studija „Warner“. Jos debiutinis albumas „Hybrid Theory“ tapo geriausiai perkamu 2001 metų albumu Jungtinėse Valstijose.

Šiame albume, kurio JAV yra parduota daugiau kaip 10 mln. kopijų, yra tokie hitai kaip „In The End“ ir „Crawling“. Juose Ch. Benningtonas atskleidžia savo bejėgiškumą prieš priklausomybę.

Vėliau „Linkin Park“ išleido dar šešis studijinius albumus, kurie visi pateko į pirmuosius JAV topų trejetukus.

Naujausias albumas „One More Light“ buvo išleistas gegužės mėnesį ir žymi grupės stilistinį pokytį – didesnę popmuzikos ir elektroninės muzikos įtaką.

Nors tai atstūmė kai kuriuos senus gerbėjus, Ch. Benningtonas sakė nenorintis įstrigti praeityje ir sveikino vis didesnį muzikos žanrų susiliejimą.

„Linkin Park“ yra laimėjusi du apdovanojimus „Grammy“, kurių vieną gavo repo kategorijoje, už bendrą darbą su hiphopo žvaigžde Jay-Z „Numb/Encore“.

Kelios dienos iki gastrolių

2013 metais Ch. Benningtonas trumpam buvo tapęs grandžo grupės „Stone Temple Pilots“ lyderiu. Jis pakeitė Scottą Weilandą, kuris neilgai trukus mirė nuo perdozavimo.

Ch. Benningtonas kalbėjo, kad jį sujaudino kitos grandžo žvaigždės, Chriso Cornello iš „Soundgarden“, mirtis gegužės mėnesį.

Tačiau aiškių ženklų, kad Ch. Benningtonas gręžiasi nuo pasaulio, nesimatė.

Kitą savaitę „Linkin Park“ turėjo pradėti gastroles, kuriose buvo numatytas ir koncertas Niujorko beisbolo stadione „Citi Field“ su kitomis tos pačios kartos žvaigždėmis, tarp jų – „Blink-182“ ir „Wu-Tang Clan“.

Ch. Benningtono atminimą pagerbė kolegos rokeriai, tarp jų – Avril Lavigne, kuri prisiminė jo gerumą, parodytą jiems drauge dalyvaujant Vokietijos festivalyje „Rock Am Ring“.

„Net negaliu susidoroti. Siaubingos naujienos. Prarasti vieną geriausiųjų“, – „Instagram“ rašė dainininkė.