Kultūra

2017.07.21 11:50

Metų jaunasis menininkas: potraukį grafičiams nugalėjo tapyba

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.21 11:50

Šiųmetėje tarptautinėje meno mugėje „Art Vilnius“ Povilas Ramanauskas išrinktas geriausiu jaunuoju menininku. Būsimą tapytoją nuo mažumės supo kūrėjai, o namuose nuo vaikystės vartytas Vincento van Gogho kūrinių albumas užbūrė taip, kad vizualieji menai nebepaleido. Tad atėjus metui rinktis specialybę, mintys sukosi tik apie tapybą.

„Iš pradžių buvo toks etapas – grafičių paišymas. Buvo įdomu. Tai buvo toks pirmas praktinis pabandymas. Po to pastebėjome, kad norisi tokių įgūdžių, kaip nupiešti, tarkime, veidą, ar kažkokių, tarkime, kompozicinių dalykų, tai susiradome su draugu dailės būrelį. Pradėjome lankyti tą dailės būrelį ir grafičiai tada tolo – patraukė tapyba, piešimas“, – prisimena „Artvilnius‘17“ geriausias jaunasis menininkas P. Ramanauskas.

Trisdešimtmetį ką tik pasitikęs menininkas šiandien nuo tradicinės tapybos kiek nutolęs, bet pabrėžia, kad ne per toli – tiesiog mėgsta žaisti medžiagomis ir technikomis, ieškodamas naujų tapybos formų, ribų ir horizontų. Jo teigimu, ši meno rūšis yra labai lanksti ir lengvai transformuojasi, bet išlieka net smarkiai maišydamasi su kitomis vizualiomis raiškomis – gal todėl jo kūrinius, nutapytus specialiai mugei „ArtVilnius“, buvo galima lankstyti, kabinti ir apžiūrėti iš abiejų pusių, o pačią parodą pavadino „Lanksčiąja tapyba“. Tąkart P. Ramanauskas eksperimentavo su nauja jam medžiaga – plastiku, o tai pasufleravo ir naujų formų, ir idėjų.

Plačiau – žurnalistės Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.