Kultūra

2017.07.20 14:02

Kino teatruose – dokumentinis filmas apie kardinolą A. J. Bačkį

LRT.lt2017.07.20 14:02

Nuo liepos 21 d. visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Audrys“. Kaip rašoma pranešime spaudai, tai – gana neįprastas filmas bendrame kino repertuare, tačiau būtent jis galėtų sudominti ieškančius prasmingo, protą ir sielą praturtinančio reginio.

„Audrys“ –  filmas apie vienintelį šiuo metu kardinolą Lietuvoje. Audrys Juozas Bačkis, nepaveiktas sovietmečio, laisvas ir todėl dažnai čia nesuprastas, kitoks. Žmogus, kurio misija buvo atėjus naujiems laikams iš esmės pakeisti ir Bažnyčią Lietuvoje. Tai – dokumentinis filmas apie asmenybę, kurios daugelis nepažįsta arba susikūrė klaidingą įvaizdį, skelbia pranešimo spaudai autoriai. 

Filmavimo vietos buvo Vilnius, Paryžius, Roma ir Užpaliai. Žiūrovai galės pamatyti ne tik epizodus iš kardinolo gyvenimo, bet ir jo artimiausios aplinkos žmones. Įdomiais ir netikėtais prisiminimais apie bendravimą su Audriu Juozu Bačkiu filme dalinasi prezidentas Valdas Adamkus, vyskupai Sigitas Tamkevičius ir Gintaras Grušas, bendradarbė Vatikane Flaminia Giovanelli, brolis Ričardas Bačkis, kunigas Kęstutis Dvareckas, vaikystės draugai iš Paryžiaus ir kiti.

Filmo režisierius – Aleksas Matvejevas, scenarijaus autorė – Ingrida Laimutytė, operatorius – Haroldas Klevinskas, kompozitorius – Julius Aglinskas.

Filmo autoriai 2015 m. sukūrė dokumentinį filmą „Pasitikiu Tavimi“, pelniusį publikos prizą Sidabrinių gervių apdovanojimuose. 2016 metais jis buvo nominuotas tarp trijų geriausių pasaulio krikščioniškų filmų festivalyje „Mirabile Dictu“ Romoje.

Filmo premjera įvyko gegužės 19 d. „Forum Cinemas Vingis“ kino centre Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.