Naujienų srautas

Kultūra2017.07.20 17:53

Lukiškių aikštės memorialo klausimą tikisi išspręsti menininkų dirbtuvėse

Ieškodama, kaip įprasminti Lietuvos kovas už laisvę Vilniaus Lukiškių aikštėje, Kultūros ministerija inicijavo kūrybines dirbtuves ir tikina, kad memorialas sostinės aikštėje atsiras iki kitų metų gruodžio.

Daug prieštaringų diskusijų sulaukusią Vyčio skulptūrą, kurią Lukiškių aikštėje pastatyti pasišovė Vyčio paramos fondas, siūloma svarstyti kartu su kitais kūrybinėse dirbtuvėse atrinktais projektais. Siūlymus menininkai turėjo pateikti iki šios dienos. Geriausius penkis darbus komisija skelbs kitą savaitę.

Kūrybinių dirbtuvių idėją pasiūliusi Kultūros ministerija tikisi, kad tai bus paskutinis bandymas ieškant, kaip turi būti įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas Lukiškių aikštėje. Naująjį konkursą patikėta organizuoti Šiuolaikinio meno centrui. Jo vadovas sako, kad memorialą Lukiškių Aikštei kurti jis kvietė pasaulyje pripažintus Lietuvos menininkus, nes aikštė formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės vieta.

Lukiškių aikštė jau metus tvarkoma pagal architekto Gintaro Čaikausko projektą. Jame yra numatyta vieta memorialui, tačiau menininkams palikta laisvė patiems spręsti, kur paminklas turėtų stovėti, kaip atrodyti. Autoriams buvo keliami du reikalavimai: kad projekto kaina neviršytų 0,5 milijono eurų ir kad jį būtų galima įgyvendinti iki kitų metų gruodžio.

Ministerija siūlo Vyčio paramos fondo projektą taip pat įtraukti į kūrybines dirbtuves ir vystyti kartu su kitais.

Daugiau – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi