Kultūra

2017.07.19 11:35

Vilniuje koncertavęs atlikėjas afrikietiškas melodijas pritaikė paprastai gitarai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.19 11:35

Antradienį Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko iš Pietų Afrikos kilusio gitaristo Dereko Gripperio koncertas. Atlikėjas atliko afrikietiškus kūrinius, kurie, nors ir skirti Vakarų Afrikoje paplitusiam 21 stygą turinčiam instrumentui korai, buvo pritaikyti paprastai gitarai. 

Gitaristo teigimu, Afrikoje yra atlikėjų, kuriančių išskirtinę instrumentinę muziką. Būtent jų kompozicijos skamba muzikanto koncertuose. Neįprastai Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėjusi afrikietiška muzika turi ir išskirtinį pavadinimą – Bachas Afrikoje.

„Koncertas taip vadinasi, nes ką tik baigiau įrašinėti Johanno Sebastiano Bacho muziką. Jis gyveno taip seniai, kad mes net nesame girdėję, kaip iš tiesų skamba jo kūriniai, juk jis nieko neįrašinėjo. (...) Norėdamas suprasti, kaip galėjo skambėti J. S. Bacho kūriniai, studijuoju koros atlikėjų įrašus, nes tai garsinė muzikos tradicija. (...) Manau, tai labai panašu, kaip muzika galėjo skambėti ankstyvojoje Europoje. Taigi, pamėginau J. S. Bachui tarsi suteikti naują idėją, įnešdamas Vakarų Afrikos muzikos“, – pasakoja muzikantas.

Daugiau – Rugilės Merkevičiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt