Kultūra

2017.07.20 15:30

Palangos „Kablyje“ – užtektinai vietos ir sunkesnės stilistikos kūrybai

Mantas Vilimas, Benas Bauba, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.20 15:30

Dar viena žavi vasaros savaitė Lietuvos pajūryje praplaukė labai maloniai. Visą vasarą vykstantį projektą „Palanga: kultūros maratonas Kablys“ pristato LRT KULTŪRA. Renginių ciklas laužo laisvos rinkos taisykles ir parodas, spektaklius, kino seansus, DJ vakarėlius bei koncertus nemokamai dovanoja visiems kurorto svečiams. Kultūros baro „Kablys“ vasaros terasoje Palangoje jau pasirodė ir menininkai iš užsienio bei įvairių Lietuvos kampelių.

Negana to, jau įvykusių renginių atgarsiai girdimi ir šią savaitę. Ir kaip gi negirdėsi, kai Palanga kone kasdien alsuoja įvairiausiomis laisvalaikio ir meno formomis. Jei kas galvojate, kad šis kurortas nėra draugiškas kultūrai – klystate. Net stilingiausios POP UP mugės dalyvių negatyvūs stereotipai negąsdina.

„Palangoje buvau senokai ir labai nustebino mane Palanga, per tas dienas nemačiau jos labai daug, tačiau man labai patiko. Ir manęs negąsdina, nes sutikau čia nuostabių, stilingų ir įvairių žmonių“, – įspūdžiais dalijasi dizainerė Renata Mikailionytė.

Retai kam pavyksta įtikti visiems ar bent daugeliui. Tačiau „Kablio“ vasaros rezidencija Palangoje su šia užduotimi susitvarko puikiai. Be parodų, džiazo koncertų ar interaktyvaus meno, ten užtektinai vietos randa sunkesnės stilistikos kūryba.

Nestandartinė grupė „Abii“ jau ne pirmus metus koncertuoja roko scenose ir gimtojoje Palangoje yra visada sutinkami labai šiltai. Tačiau ne be reikalo – negatyvių madų nesivaikantis kolektyvas savo kūryba ir darbais primena, kad rokas tai nebūtinai atgrasus gyvenimo būdas.

„Susiformavome skonį, kad rokas neturi būti nešvarus, jis turi būti kuo švaresnis. Dažnas atvejis, kada rokas būna purvinas, prakaituotas, neblaivus ir prastai groja. Realiai tada jis netenka prasmės, nes jis turi būti muzika, kuri įkvėptų. Nebent tu nori savo klausytojus įkvėpti, kad viskas vienodai“, – sako grupės „Abii“ narys Andrius Šarka.

Kita grupė „Jautì“ – tai jaunas, empatiškai į žiūrovą reaguojantis kolektyvas, kurio muzikos stilių apibūdina terminas „art rock“. Po vienu stogu gyvenančių keturių vaikystės draugų kūryba nėra statiška, labiau emocionali ir išraiškinga.

„Daugiau grojame, bet mums patirties dar truputėlį reikia. Nes mes kaip grupė esame 1,5 metų. Rimtesnį skirtumą pajautėme, kai EP išsileidome pavasarį, gal kažkoks pasijautė skirtumas, kad kažką nuveikėme ir kažką daugiau galima galbūt sugroti. Dar laukiame albumo, tada bus keista, jausimės jau didesni“, – pasakoja grupė „Jautì“.

Tai buvo tik trečioji vasaros savaitė Palangos kultūros bare „Kablys“. Tokių laukia dar ne viena, kupina įvairiausių pramogų, maisto, pasirodymų ir pažinčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.