Kultūra

2015.09.08 13:45

Naktį muziejai vėl nemiegos

Karolina Viatkevičiūtė, Diena.lt2015.09.08 13:45

Visoje Europoje minima „Muziejų naktis“ Vilniuje virto muziejų savaitgaliu. Į svečius šeštadienį kviečia šeši jų.

Visoje Europoje minima „Muziejų naktis“ Vilniuje virto muziejų savaitgaliu. Į svečius šeštadienį kviečia šeši jų.

Penktadienį „Muziejų nakties“ renginius pradėjęs Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus lankytojams padovanojo koncertą „Šok flamenko muziejaus naktį“, po jo pakvietė pasižvalgyti po muziejų.

Šeštadienį vilniečiams ir miesto svečiams Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas rengia atvirų durų dieną – pamatysite buvusį KGB vidaus kalėjimą, Tuskulėnų dvarą, koplyčią-kolumbariumą.

Lietuvos aklųjų istorijos muziejus kvies susipažinti su neregių pasauliu, pažinti Brailio raštą ir netgi išbandyti diktoriaus specialybę.

Lietuvos banko Pinigų muziejus rengs ekskursijas ir viktorinas lankytojams, pristatys lietuviškų pinigų kūrimo kelią, rodys dokumentinius filmus.

Bažnytinio paveldo muziejus rengs protų mūšį bažnytinio meno, religijotyros ir Bažnyčios aktualijų temomis, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus – koncertą „XIX a. Romantizmo epochos vokiečių kompozitorių šedevrai“.

Venclovų namai-muziejus pristatys garso instaliaciją, vakare pasirodymą rengs fakyrai. B. Grincevičiūtės memorialinis muziejus kvies į kūrybinį dailės užsiėmimą „Mūsų norai – mūsų pasirinkimai“.

Išmėginti orientavimosi įgūdžių klaidžiojant pirmosios centrinės Vilniaus elektrinės labirintais kvies Energetikos ir technikos muziejus.

Tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“ rengiama nuo 2005 m. Kaip teigia šios bendruomenės nariai, akcijos tikslas yra parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai muziejai nedirba, ir supažindinti su jais įvairių bendruomenių narius.