Kultūra

2017.07.18 19:13

Naująjį Didžiosios Britanijos 10 svarų banknotą puoš J. Austen atvaizdas

ELTA2017.07.18 19:13

Anglijos banko valdytojas pristatė naująjį 10 svarų sterlingų banknotą, ant kurio puikuojasi britų rašytojos Jane Austen atvaizdas. Banknoto pristatymas įvyko vienoje didžiausių Anglijos katedrų, praėjus lygiai 200 metų po to, kai viena skaitomiausių Didžiosios Britanijos rašytojų ten atgulė amžinojo poilsio, praneša naujienų agentūra AP.

Antradienį kalbėdamas Pietų Anglijoje esančioje Vinčesterio katedroje Markas Carney teigė, kad banknotai „yra tarsi kolektyvinės atminties saugyklos, primenančios apie didingą Jungtinės Karalystės istoriją ir įamžinančios iškiliausių jos piliečių indėlį į ją“.

Naujasis 10 svarų sterlingų banknotas, kuris apyvartoje pasirodys rugsėjo 14 dieną, atnaujinamas siekiant užtikrinti jo saugumą. Jis, kaip ir anksčiau pasirodęs naujasis 5 svarų sterlingų banknotas su Winstono Churchillio atvaizdu, bus atspausdintas ant polimero.

J. Austen, kuri mirė sulaukusi 41-erių yra knygų „Puikybė ir prietarai“ („Pride and Prejudice“) bei „Protas ir jausmai“ („Sense and Sensibility“) autorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.