Kultūra

2017.07.19 15:39

Pasaulinio garso architektas M. J. Zawadzkis skaitys pranešimą Vilniuje

LRT.lt2017.07.19 15:39

Pasaulinio garso architektas iš Lenkijos Maciejus Jakubas Zawadzkis liepos 27 d. Vilniuje skaitys pranešimą konferencijoje „Modernūs pastatai – progresas šalies kontekste“. Renginyje architektas kalbės apie urbanistinės architektūros ateitį pasaulyje, teigiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Architektūros studijos „KAMJZ“ įkūrėjas M. J. Zawadzkis bei jo darbai 2011 m. buvo pristatyti žurnale „Wallpaper Magazine“. Britų žurnalo redaktorius suintrigavo dinamiškų, spiralės formų muziejus pabėgėliams iš Lotynų Amerikos Majamyje (JAV). Šis jo projektas „Majamio Lotynų Amerikos imigrantų jūrų muziejus“ Floridoje buvo nominuotas prestižiniam metų statinio apdovanojimui Barselonoje vykusiame Pasaulio architektūros festivalyje. Architektūros kūrėjo darbus įkvepia miestų istorija, žmonės ir gamtos stichijos. M. J. Zawadzkio urbanistinės idėjos neatsiejamos nuo gamtos reiškinių, jose erdvės jungiamos želdiniais bei unikaliomis ir drąsiomis formomis.

Architektas patirties įgijo dirbdamas geriausiuose Lenkijos ir tarptautiniuose architektų biuruose, įskaitant „Bjarke Ingels Group“ Danijoje ir „MVRDV“ Nyderlanduose. Jis buvo atsakingas už apdovanojimą pelniusio „SDA Architects“ projektuoto oro eismo kontrolės bokšto Lodzėje, Lenkijoje, dizainą ir priklausė inovatyvaus dizaino komandai, „BIG Architects“ vardu projektavusiai atliekų valymo gamyklą Kopenhagoje, Danijoje.

Organizatorių nuotr.

Sostinėje vyksiančios konferencijos „Modernūs pastatai – progresas šalies kontekste“ pranešėjų komandoje M. J. Zawadzkis susitiks su garsiu Lietuvos architektu Gintautu Natkevičiumi, kuris išskirtine modernia architektūra stebina jau nuo 1999 metų. Ne kartą laimėjęs apdovanojimų už geriausią architektūrinį projektą, geriausią urbanistinį projektą, šįkart G. Natkevičius kalbės apie šiuolaikinės architektūros kalbą.

Žurnalo „Structum“ organizuojama konferencija „Modernūs pastatai – progresas šalies kontekste“ įvyks liepos 27 d. 10 val. kino teatre „Multikino“. Konferencija nemokama, vietų skaičius ribotas. Užsiregistruoti į konferenciją ir išgirsti M. J. Zawadzki, G. Natkevičiaus ir kitų profesionalų pranešimus galite paspaudę nuorodą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.