Kultūra

2017.07.18 10:12

„Midsummer Vilnius“ prasidėjo šiuolaikinio baleto spektakliu

Valdonė Rudenkienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.18 10:12

Šiuolaikinio baleto spektakliu „Radio and Juliet“ pirmadienį Valdovų rūmuose prasidėjo jau antrą vasarą žiūrovus kviečiantis festivalis „Midsummer Vilnius“.

„Nuo klasikos grynuolių – iki veržlaus populiariosios muzikos gūsio. Nuo gražiausių operų arijų po žvaigždėtu dangumi – iki soul ir džiazo sąskambių, pritariant scenos šviesų orkestru“ – taip skelbia Valdovų rūmuose prasidėjusio „Midsummer Vilnius“ festivalio afišos. Renginį pradėjo šiuolaikinio baleto šokio spektaklis „Radio and Juliet“, pastatytas pagal britų roko grupės „Radiohead“ muziką.

„Labai retai balete statomas šokis pagal tokią muziką. Tai legendinė grupė. Taip, tai šiuolaikinis šokis, bet vis tiek tai baletas. Ir Williamas Shakespeare`as, ir tokie, atrodo, nesuderinami dalykai – suderinami. Šiam baletui jau 12 metų, bet jis vis dar iki šiol aktualus“, – stebisi baleto „Radio and Juliet“ šokėjas Denisas Matvijenko.

Vienos dalies pasirodyme, skambant alternatyviai muzikai, žiūrovai išvydo W. Shakespeare`o pjesės interpretaciją, tačiau ši kitokia: visą spektaklį Julieta – vieniša moteris, šokiu atskleidžianti savo meilės kančią. Balete šoko garsūs Ukrainos baleto trupės šokėjai.

„Ir D. Matvijenko, ir Viktoru Jaščiuku – su jais man teko dalyvauti daugelyje tarptautinių konkursų ir baleto „Gala“ renginiuose. Mes su jais esame pažįstami labai seniai ir aš džiaugiuosi, kad Lietuva pamatys pasaulines garsenybes. Čia ne šiaip, kad kažkas iš kaimo pasiėmė žvaigždes, čia yra pasaulinio lygio artistai“, – tikina baleto šokėjas Nerijus Juška.

Slovėnijos nacionalinio teatro vadovo Edvardo Klugo prieš 12 metų sukurtas baletas jau apkeliavo daugybę festivalių, pelnė ne vieną apdovanojimą.

„Kur tik šokome, visur lydėjo sėkmė. Visų pirma sulaukiame jaunosios publikos dėmesio, nes Thomas Yorke`as – grupės lyderis, yra legenda. Plastika mūsų balete labai įdomi, įspūdinga“, – pasakoja D. Matvijenko.

Antrus metus rengiamo festivalio „Midsummer Vilnius“ organizatoriai tikisi įtikti įvairaus skonio žiūrovams.

„Mes turėsime ir teatrą, ir baletą, ir klasikinę, ir popmuziką, tą vadinamą crossoverį, tai kiekvienam lankytojui mes turėsime, ką pasiūlyti. Mūsų festivalis, kaip ir sako festivalio šūkis, yra festivalis miesto širdžiai, tai aliuzija tiek į miestą, tiek į kiekvieno lankytojo širdis. Festivalis yra tiek lokacija, tiek idėja, labai centrinis – mes esame miesto širdyje“, – sako festivalio organizatorius Valdas Petreikis.

Beveik dvi savaites truksiančiame festivalyje paskutinį kartą bus galima pamatyti Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Rojus“, sukurtą pagal Dantės poemą „Dieviškoji komedija“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliks aktorius Rolandas Kazlas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.