Kultūra

2017.07.15 21:36

Turkijos menininkė savo parodą Lietuvoje vadina tiltu jungiančiu dvi skirtingas kultūras

Valdonė Rudenkienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.15 21:36

„Visa tai, kas liko. Mano atminties kraitis“ – taip vadinasi dailininkės iš Turkijos Hilal Can paroda, šiuo metu eksponuojama Nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje. Tai aštuonerius metus menininkės kaupti piešiniai ir vaizdo projekcijos.

„Piešiu tai, ką matau ir jaučiu tuo momentu, todėl viskas nugula į mano bloknotus“, – sako menininkė Hilal Can.

Dažniausiai kraitį įsivaizduojame, kaip daiktų rinkinį, tačiau Hilal Can kraitis nematerialus – tai jos prisiminimai, piešiniai, rašteliai, bilietai. Viskas, kas jai primena vieną ar kitą jos gyvenimo momentą.

„Bloknotą patogu visur nešiotis, todėl mano piešiniuose galite matyti mano draugus ar kitus žmones, kuriuos pažįstu ir kuriuos piešiu, kol mes kalbamės ar geriame alų“, – pasakojo menininkė.

Kaip teigia autorė, parodoje galima įžvelgti ir jos emocijų kreivę.

„Pavyzdžiui, turiu bloknotą, kuriame piešiau, kai buvau labai depresuota, todėl bloknoto pavadinimas yra „Juodas“, bet turiu piešinių, kuriuos piešiau, kai atostogavau su draugais – jie yra spalvingesni, pozityvesni“, – kalbėjo H. Can.

Dailininkė sako, kad jai smagu eksponuoti savo darbus, kartu ir Turkijos meną Lietuvoje, nes tai – tarsi tiltas jungiantis dvi skirtingas kultūras.

„Menininkė dalijasi prisiminimais ir patirtimi su platesne auditorija, pabrėždama, kad viskas, ką mes darėme prieš tai, gali būti pristatyta šiandien kaip perspektyva“, – teigė Turkijos ambasadorė Lietuvoje Aydana Yamancan.

Dailės pedagogikos studijas baigusi menininkė Hilal Can iliustruoja ir vaikiškas knygas. Ji yra bendradarbiavusi su garsiais madų žurnalais, tokiais kaip „Vogue“. Tai trečioji jos personalinė paroda, ji Nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje veiks iki rugpjūčio 19 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.