Kultūra

2017.07.15 20:54

Kauno simfoninis orkestras įrašė 11-ąją plokštelę

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.15 20:54

Kauno miesto simfoninis orkestras su pasaulinėmis klasikinės muzikos žvaigždėmis įrašė Vincenzo Bellini operą „I Puritani“. Tai bus jau 11-oji Kaune įrašyta plokštelė kolektyvo diskografijoje.

Įrašai sukvietė visą būrį klasikinės muzikos garsenybių – dainininkų, dirigentų, atlikėjų. Solistus konsultavęs Niujorko „Metropolitan Operos“ muzikos administracijos vadovas, vokalo pedagogas Johnas Fisheris sako, kad įrašas – puikiai pavyko.

„Tai vadinama „bel canto“ opera, iš laikotarpio, kai operas kūrė Bellinis, Donizettis, Rossinis, Verdis. Tai dainavimo ir muzikos stilius, reikalaujantis išskirtinės technikos. Reikia išdainuoti labai akrobatiškai, kaip gerai treniruotam akrobatui“, – sakė Niujorko „Metropolitan Opera“ muzikos administracijos vadovas J. Fisheris.

„Nepaprastai sunkios partijos, tai yra tenorų. Nepaprastai sunki ir graži partija – soprano. Tai tokie atlikėjai, kad būtų vienoj vietoj, būna retenybė, bet, aišku, tikrieji teatrai gali tai turėti. Bet be galo džiugu, kad jie yra čia, kad yra Lawrence Brownlee, Sarah Coburn yra ir kiti atlikėjai“, – džiaugėsi Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Įrašuose dalyvavo ilgametis orkestro bičiulis, „bel canto“ žvaigždė iš JAV, Lawrence Brownllee, taip pat Sarah Coburn, Azamatas Želtyrguzov ir solistai iš Lietuvos – Jovita Vaškevičiūtė, Tomas Pavilionis, Tadas Girininkas, Liudas Norvaišas ir Kauno valstybinis choras.

„Šią operą esu atlikęs daugybę kartų. Mano svajonė buvo ją įrašyti. Dirigentas Konstantinas visuomet labai palaikė mane, padėjo siekti karjeros. Mes pasikalbėjome apie įrašą ir jis nusprendė, kad tai tikrai pavyktų. Surinkome gerą komandą, todėl esu laimingas darydamas šį įrašą“, – pasakojo dainininkas L. Brownllee.

„Su Lariu šią partiją esu atlikusi dukart, o iš viso tris kartus. Tai – jau pažįstamas kūrinys ir vienas mėgstamiausių mano vaidmenų. Man tai – viena gražiausių operų iš „bel canto“ repertuaro“, – kalbėjo dainininkė Sarah Coburn.

Orkestrui ir solistams dirigavo orkestro vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelian.

„Kaune įrašinėju jau trečią operą. Ši – visiškai kitokia nei pirmos dvi – Verdžio „Simonas Bokanegra“ ir „Regoletas“. Pastarąją įrašinėjome praėjusią vasarą su nuostabiuoju ​Dmitrijumi Hvorostovskiu“, – sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas Constantine Orbelian.

Kauno simfoninio orkestro įrašytos kompaktinės plokštelės ne kartą buvo nominuotos „Grammy“ ir „Tarptautiniams klasikinės muzikos" apdovanojimams. Ši plokštelė – jau vienuoliktoji kolektyvo diskografijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.