Kultūra

2017.07.14 16:25

Savanoriai galės ir Kaune garsinti neregiams skirtus leidinius

BNS2017.07.14 16:25

Kitą ketvirtadienį 13 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje (Savanorių pr. 204A) atidaromos naujai įrengtos Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) savanoriško garsinimo įrašų studijos, teigiama pranešime žiniasklaidai. 

Jose savanoriai, norintys padėti regos ir kitą negalią turintiems žmonėms ir įskaityti jiems skirtus leidinius, nuo šiol galės tą padaryti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune – LAB Kauno padalinyje. Naujai įrengtose dviejose savanoriško garsinimo įrašų studijose savanoriai diktoriai knygas regos negalią turintiems žmonėms galės garsinti visą parą.

Savanorystės veiklą LAB plėtoja nuo 2013 m. Kadangi savanorystė sulaukė didelio populiarumo ir įsitraukimo, Vilniuje tuo metu esančių studijų nepakako – savanoriams skaityti buvo įrengtos papildomos studijos.

LAB siūloma savanorystė į biblioteką pritraukė 204 savanorius, kurie garsina knygas jiems patogiu metu – savanoriško garsinimo įrašų studijos LAB Vilniuje veikia 7.00–23.00 val.

Į LAB nuolat kreipiasi norintys tapti diktoriais savanoriais žmonės ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų miestų, todėl studijas nutarta įrengti antrojo pagal dydį Lietuvos miesto Kauno LAB padalinyje. Savanoriško garsinimo studijos Kaune veiks visomis savaitės dienomis visą parą (24 val.).

Savanoriškos veiklos pagrindu LAB 2016 m. išleido 173 populiariausio specialiojo formato – garsinius leidinius.

2016 m. LAB buvo organizuotas savanorystei skirtas „Knygų Kalėdų“ atidaromasis renginys, globojamas prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Garsinius leidinius Lietuvos aklųjų biblioteka, remdamasi Autorių ir gretutinių teisių įstatymu, gali išduoti tik tiems žmonėms, kurie dėl sveikatos sutrikimų negali skaityti įprasto teksto ir gali pateikti tai įrodančią gydytojo pažymą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.