Kultūra

2017.07.14 09:03

Karaimų bendruomenė mini 620 metų gyvenimo Lietuvoje jubiliejų

BNS2017.07.14 09:03

Lietuvos karaimų bendruomenė šįmet mini 620 metų karaimų gyvenimo Lietuvoje jubiliejų.

Pagrindinis šiai sukakčiai skirtas renginys yra 15-oji tarptautinė Karaimų kalbos ir kultūros stovykla. Ji penktadienį prasideda Trakuose ir vyks visą savaitę, pranešė savivaldybė.

Stovykloje bus mokoma karaimų kalbos, supažindinama su jų paveldu, kultūra. Kalbos pamokos šįmet rutuliosis per istorinius pasakojimus, karaimų legendos bus įpintos ne tik į atsiminimus apie praeities gyvenimą, bet ir į sportinius žaidimus, vakariniuose seminaruose pranešėjai dalysis naujomis įžvalgomis apie karaimų istoriją.

Jubiliejui bus skirtas ir liepos 18 dieną planuojamas iškilmingas skvero prie tilto į Trakų salos pilį atidarymas. Jam Trakų rajono savivaldybės tarybos sprendimu suteiktas Simono Firkovičiaus (1897–1982) vardas. S. Firkovičius daugiau kaip 60 metų buvo vyriausiasis Lietuvos karaimų bendruomenės dvasininkas ir vadovas.

Karaimai – tiurkų grupės tauta, gyvenanti Ukrainoje, Kryme, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje. Teigiama, kad į Lietuvą iš Krymo apie 380 karaimų šeimų atsivedė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas Didysis 1392–1397 metais.

Lietuvoje gyvena apie pustrečio šimto karaimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.