Kultūra

2017.07.13 23:38

Jašiūnų dvare kiekvieną sekmadienį koncertuoja klasikinės muzikos atlikėjai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.13 23:38

Šalčininkų rajone esantis Jašiūnų dvaras visą vasarą savaitgaliais rengia nemokamus koncertus. Pasak organizatorių, pradėjus koncertų ciklą, į dvarą užsuka vis daugiau Lietuvos ir užsienio turistų.

Radviloms, Belinskiams priklausęs Jašiūnų dvaras – vienas ryškiausių istorinių objektų Rytų Lietuvoje. Dvaras garsėjo didžiule biblioteka, šią vietą mėgo ir lankydavosi Adomas Mickevičius, Sniadeckiai, Stanislovas Jundzilas – to meto žymūs mokslininkai, rašytojai. XIX amžiaus rūmai restauruoti prieš dvejus metus ir pernai, kartu su Nacionaline filharmonija, pradėtas rengti vasaros festivalis.

„Tiek mūsų rajono gyventojai, tiek svečiai iš viso rajono, atvažiuoja iš šituos koncertus, dėl ko mes labai džiaugiamės“, – sakė Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centro projektų vadovė Kristina Šimelevič.

Kiekvieną sekmadienį dvare koncertuoja klasikinės muzikos atlikėjai: pianistai, pučiamųjų orkestrai, praėjusį savaitgalį grojo fleitų kvartetas. Koncertų rengėjai sako ieškantys muzikos, kuri dvare skambėjo prieš pusantro šimto metų. Šį sekmadienį čia ispaniškąją muziką atliks solistė Rita Novikaitė ir gitaristas Sergejus Krinicinas.

„Tikslas yra pritraukti kuo daugiau žiūrovų, tuo labai sveikinu mūsų partnerius – Šalčininkų kultūros centrą. Jie labai lanksčiai žiūri į šitą dalyką, ir jie daro koncertus be bilietų. Tai reiškia, kad žmonės ir vyresnio amžiaus, ir jaunimas, visi labai laukiami, ir tuo puoselėja ir tą kultūrą dvarų“, –pasakojo Nacionalinės filharmonijos koncertų organizatorius Danas Skramtai.

Pasak organizatorių, dvarą per metus pernai aplankė apie 8 tūkst. turistų. Šalčininkų rajono savivaldybė teigia pastebinti, kad žmonės renkasi pažintinius istorinius kelius – lanko Jašiūnus, Turgelius, buvusią Paulavos respubliką, važiuoja į Dieveniškes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.