Kultūra

2017.07.12 15:00

Kultūros bare „Kablys“ Palangoje karaliavo menas ir mada

Mantas Vilimas, Benas Bauba, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.07.12 15:00

Visą vasarą vykstantis projektas „Palanga. Kultūros maratonas Kablys“, kurį pristato LRT KULTŪRA, vykdo savo pažadus ir kurorto svečiams pristato įvairių, netikėtų ir interaktyvių meno renginių. Praėjusią savaitę pajūrio „Kablio“ rezidencijoje skambėjo audringa muzika, spragsėjo fotoaparatų blykstės ir karaliavo mada.

Tęstinius projektus kultūros bare „Kablys“ vykdantis menininkas Algis Kriščiūnas surengė unikalią fotosesiją visiems norintiems. Tai vieno didelio foto koliažo gamyba, kuriam iš viršaus buvo fotografuojami savanoriai dalyviai. Visų dalyvių fotografijos taps vienu, toje pačioje „Kablio“ galerijoje publikuojamu rato formos koliažu – foto mandala.

„Žmonės, kurie čia pas mane fotografavosi vaizdavo skirtingus jausmus. Vieni reiškia dukters ir mamos meilę, kita pora vaizdavo vyro ir moters meilę, kita pora vaizdavo susipykusius žmones. Ir visi šie įvairiausi jausmai, visi susidėlios į vieną didelę puokštę – į meilės ir neapykantos mandalą, kuri ir bus mano sumanytas kūrinys“, – pasakoja A. Kriščiūnas.

Kone visą savaitę „Kablio“ vasaros rezidencijoje Palangoje skambėjo „stipri“ muzika. Jaunų roko grupių koncertai kurorte nėra retenybė. Tokiam kultūriniam reiškiniui augti padeda būtent ši erdvė, kurios energinga publika kažkuo išskirtina.

„Oi, labai skiriasi. Čia yra visiškai kita dimensija, sakyčiau. Čia yra visai kitokią kultūrą propaguojantys žmonės. Alternatyvesnis požiūris, sakyčiau. J. Basanavičiaus gatvė primityvi, neslėpkim to. Gerai, kad ji yra, atitraukia kitą kontingentą ir mes galime turėti nuostabų „Kablį“, – sako grupės „Silverpieces“ nariai.

Kontrastų kupiname kurorte puikiai dera tiek garsi elektrinių gitarų muzika, tiek elegantiška ir subtili mada. Renginys POP UP pristatė įvairių dizainerių bei juvelyrų kūrybą.

„Mada, be abejo, yra ir praktiškumas ir meniškumas. Aš kaip žmogus iš sporto pasaulio žinau, kad ten egzistuoja tam tikros mados, nepaisant to, kad sporte, atrodo, viskas turėtų būti tik praktiška, tačiau vyrauja įvairios tendencijos ir panašiai. Čia yra susirinkę begalė įvairiausių sričių kūrėjų, kurie ar vienaip, ar kitaip išreiškia savo kūrybą“, – sako lengvaatletė ir rūbų dizainerė Airinė Palšytė.

Ir tai dar ne viskas. Artėjančios savaitės žadą malonų „paplūdimišką“ orą, džiazo bei grupės „Baltasis kiras“ koncertus, dar daugiau interaktyvių meno parodų ir daug gero laiko visiems atvykusiems. Svarbu nepamiršti vasaros šūkio – „Iki kultūros arčiau nei iki jūros“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt