Kultūra

2017.07.11 21:13

Vilniuje vieši Australijos vaikų choras

Justė Navickaitė, Izabelė Kačinskaitė, Kotryna Demiančukaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.11 21:13

Šventosios Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, skambėjo Australijos nacionalinio vaikų choro „Gondwana Voices“ balsai. Šio choro repertuare – ir lietuvių kompozitoriaus Vytauto Miškinio kūrinys.

Australijos nacionalinis vaikų choras „Gondwana Voices“ šiandien koncertavo Šventosios Kotrynos bažnyčioje. Skambėjo Australijos, Indonezijos, Islandijos ir Baltijos šalių kompozitorių, tarp jų ir lietuvio Vytauto Miškinio, kūriniai.

„Daugelis kompozicijų parašyta specialiai mūsų chorui, ir aš pati esu parašiusi kelis kūrinius. Mes dažnai improvizuojame, kiekvieną kartą kūrinius truputį pakeičiame“, – sakė choro „Gondwana Voices“ įkūrėja ir vadovė Lyn Williams.

„Mes norėjome aplankyti valstybes, kur dainavimas yra svarbi kultūros dalis, kur rengiamos didelės dainų šventės, dalyvauja daug dainuojančių žmonių, o choras kuria muziką. Manėme, kad tokios šalys bus puiki aplinka tobulėti“, – pasakojo choro „Gondwana Voices“ dirigentas Markas O`Leary.

Chore „Gondwana Voices“ dainuoja 10-17 metų vaikai. Jie susibūrę iš įvairių Australijos regionų, su skirtinga patirtimi, tradicijomis, todėl dainuodami sukuria ypatingą skambesį.

„Chore pradėjau dainuoti prieš vienuolika metų. Mano tėvai dainavo chore, todėl ir aš jį pasirinkau“, – kalbėjo choristė Rebecca Hilliard.

„Tai puiki galimybė dainuoti su nuostabiais muzikantais iš visos Australijos. Be to, galime su puikiais žmonėmis nukeliauti į nuostabias pasaulio vietas, tokias kaip ši“, – teigė choristė Maja Burggraaff.

Choras „Gondwana Voices“ susibūrė prieš 20 metų. Pasak choro dirigento, svarbiausia šiame chore – mylėti, suprasti muziką ir sunkiai dirbti.

„Mes nerepetuojame kiekvieną savaitę, nes galime susirinkti tik kelis kartus per metus. Turime būti pasiruošę dirbti daug, sunkiai ir greitai“, – sakė M. O`Leary.

Po koncerto Lietuvoje choras turą po Europą baigs Islandijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.