Kultūra

2017.07.09 17:16

Šeštadienis „Bliuzo naktyse”: vonia žuvienės, basa Arina, skambantys puodai ir krikštynos

LRT.lt2017.07.09 17:16

Šeštadienį Varniuose tęsėsi festivalis „Bliuzo naktys“. Antrąją naktį scenoje pasirodę atlikėjai pabrėžė, kad bliuzas yra visa ko ištakos. Draugystės – taip pat. Antai amerikietis Gregory Boyd`as, grojantis unikaliais instrumentais – įgarsintais katilais, tik atvykęs į festivalį pažino latvių bliuzmenų grupę, kuri jam akomponavo. Ir, anot atlikėjo, tai buvo geriausia, kas jam pastaruoju metu yra nutikę.

Antroji diena Varniuose buvo ne tik saulės išbučiuota, bet ir palaiminta lietaus. Tačiau festivaliautojams visą dieną buvo kuo užsiimti, tad oro sąlygos liko antroje vietoje, teigiama pranešime spaudai.

Įdomios pramogos, įtraukiančios socialinės iniciatyvos, poilsis prie ežero, pasirinkimo gausus maitinimosi sparnas, atoki ir tuo pat metu – artima Vieno žmogaus scena prie senojo ąžuolo ar bliuzinė „Bushmill“ scena legendinėje Pašiūrėje, daug bičiulių ir netylanti muzika, – tai vyko visą dieną, kuri pasibaigė smagiais koncertais ir festivalio naujokų krikštynomis.

„Fantastiška publika, geras garsas, jaukus miškelis aplinkui, daugybė smagių žmonių, su kuriais tiesiog norisi užtraukti „Blue Note`s“ visiems kartu. Vos susilaikiau nuo šokinėjimo ant batuto su gumomis, bet mano sūnus Pranas jau labai norėjo pietų miegelio... Žinokite, „Bliuzo naktys“ valdo!“, – rašė dieną Pašiūrėje koncertavusi Migloko.

Vakarinė festivalio dalis prasidėjo nuo „Mood Seller“ performanso. Kartą jie skėlė spontanišką koncertą ežero vandenyje, o šįkart sugalvojo pereiti per festivalio teritoriją su dūdomis ir visus atsivesti prie scenos. Paskui muzikantus iš tiesų atsekė didžiulė minia, linksmai šokanti bendroje „Bliuzų“ procesijoje.

Po „Mood seller“ pasirodžiusiam „Baltajam Kirui“ publika taip pat buvo palanki. Ir net nutrūkusi grupės vokalisto Tautvydo Pauliaus Augustino gitaros styga niekaip nesugadino koncerto. „Norėjome atlikti „Lūpytes“ visiškai bliuziškai, ir, beimant Belkino natą, nutrūko styga“, – juokėsi vokalistas.

Styga trūko ir per „Garbanoto Bosisto“ koncertą. „Greičiausiai dėl drėgmės. Bet nieko tokio. Šitam festivaliui tinka bet koks oras“, – kalbėjo muzikantai, išlaikę prie scenos publiką iki vėlyvos nakties.

Neskubėjo miegoti ir festivalio antrojo vakaro headliner‘is Gregory Boyd‘as. „Aš jus tiesiog labai labai myliu“, – po savo stulbinančio pasirodymo sakė Gregory. Už scenos vakarodamas su lietuvišku alumi, jis susidomėjęs klausėsi kitų grupių. Svečio dėmesį ypač patraukė basakojė Arina ir „Veto Bank“. Amerikietis džiaugėsi ir pažintimi su latvių bliuzmenais „Coolmans Report“, o ypač – seksualia grupės bosiste. Vėliau jie kartu sudalyvavo jungtiniame, improvizaciniame „jam session‘e“ ir šventinio festivalio organizatoriaus Algirdo Barniškio-Blėkos jautienos troškinio puotoje.

Naktį „Bliuzo naktyse“ įvyko ir naujokų krikštynos. Jie prisiekė mylėti ir gerbti festivalį, o senbūviai apšlakstė naujokus Lūksto ežero vandeniu. „Žmonės kartais juokais klausia, ar Bliuzasriubę mes irgi verdame iš Lūksto vandens. Tai patikinu, kad tikrai ne – vežamės šaltinio vandenį“, – šypsodamasis sakė Blėka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.