Kultūra

2017.07.08 13:31

Režisieriaus A. Stonio filmas nugalėjo Lenkijos kino favoritą

LRT.lt2017.07.08 13:31

Režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ toliau skina laurus tarptautiniuose kino festivaliuose. Šį kartą Lenkijoje, Lagove, filmas apdovanotas tarptautinio kino festivalio „Lubuske Lato Filmove“ prizu „Sidabrine keke“(„Srebrne Grono“).

Įdomus faktas, kad A. Stonio filmas nugalėjo Lenkijos kino favoritą – režisierės Annos Zameckos dokumentinį filmą „Komunija“, kuris šiais metais Lenkijos Kino Akademijos buvo pripažintas geriausiu Lenkijos dokumentiniu filmu.

Festivalyje dokumentinio kino konkurse dalyvavo 31 filmas.

Lagovo kino fesivalis – vienas seniausių Lenkijos kino festivalių, įkurtas 1969 metais.

Festivalis visais laikais pasižymėjo aštriomis diskusijomis, seminarais, laisvos kino minties skleidimu, todėl sovietinės Lenkijos valdžios dažnai buvo ignoruojamas.

Dabar tai viena svarbiausių kino kūrėjų ir kino teoretikų susitikimo vieta Centrinėje Europoje.

Šiuo metu filmas „Moteris ir ledynas“ dalyvauja dviejuose festivaliuose tuo pačiu metu: prestižiniame A klasės tarpatutiniame Karlovy Vary kino festivalyje Čekijoje ir Tarptautiniame Parnu antropologinio kino festivalyje Estijoje, kurio vadovas ir įkūrėjas – legendinis Estijos kino režisierius Markas Soosaaras.

Filmas „Moteris ir ledynas“ dalyvavauja pagrindinėje festivalio programoje, taip pat yra atrinktas konkursui, kurio metu šeši festivalio filmai bus rodomi per Estijos televiziją, o Estijos žiūrovai rinks jiems labiausiai patikusį filmą.

Rugpjūčio pabaigoje filmas keliaus į Tarptautinį Makedonijos kino festivalį „MakeDox“. Po jo A. Stonys yra pakviestas į kasmetinį Kopenhagos kino forumą, kuriame Danijos kino kūrėjamas pristatomi ryškiausi ir įdomiausi metų pasaulio kino kūriniai ir kūrėjai.

Tai jau antras kartas, kai Lietuvos kino režisierius yra pakviestas į šį išskirtinį kino forumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt