Naujienų srautas

Kultūra

2017.07.07 15:30

Klaipėdoje prasideda gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“

Klaipėdoje prasideda vienas seniausių teatrų festivalių „Šermukšnis“. Nuo 1985-ųjų gyvuojančio reprezentacinio uostamiesčio renginio programoje šiemet dominuoja bene garsiausi Europos gatvės teatrai. Pirmą kartą vyks gatvės teatro tendencijoms aptarti skirta konferencija.

Gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“ pradėtas rengti prieš daugiau nei 30 metų. Jis vykdavo ne kasmet, todėl šiųmetis yra 19-tasis. Prasidėjęs kaip kamerinių spektaklių šventė, „Šermukšnis“ išaugo į prestižinį miesto renginį. „Šermukšnis“ nuolat vyksta netradicinėse erdvėse, tačiau jo organizatoriai teigia, kad šiemetinis bus bene pirmasis tikras gatvės teatrų festivalis, vyksiantis po atviru dangumi, Teatro aikštėje ir aplink ją.

Per tris dienas bus parodyta 16 spektaklių, juose vaidins daugiau nei 120 menininkų iš 12-os pasaulio šalių. Pasak organizatorių, publiką ypač turėtų nustebinti teatro iš Vokietijos „Antagon“ pastatymas pagal Gėtės „Faustą“ ir Trupės „Studio Eclips“ iš Belgijos darbas „Du skęsta, trys plaukia“. Jis bus rodomas Danės upės vandenyje. Dėl to spektaklio metu teks uždaryti laivų eismą.

Festivalio naujovė – tarptautinė konferencija, kurioje bus analizuojama, kas yra gatvės teatras – vien pramoga ar menas.

„Šermukšnio“ renginiai nemokami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi