Kultūra

2017.07.04 00:07

Liepos 6-ąją Kaune – dešimt nemokamų ekskursijų

LRT.lt2017.07.04 00:07

Liepos 6-ąją dieną kauniečiams ir miesto svečiams bus pasiūlyta bent dešimt skirtingų nemokamų ekskursijų, kurios prasidės ir vyks visomis kryptimis pėsčiomis nuo paviljono, įsikursiančio Laisvės alėjoje, ties Įgulos bažnyčia, rašoma „Ekskurso“ pranešime spaudai.

Ekskursijų festivalis „Liepos 6-oji“ (kodiniu pavadinimu „L6“) – tai tradicija tampanti aktyvių kauniečių kūrybiška ir jaunatviška iniciatyva.

„Ekskursas“ pasiūlys išbandytas ir subalansuotas – tik 40 min. trukmės – trumpąsias ekskursijas. Iniciatyva kalba istorijos, meno, architektūros ir paveldo temomis bei apie ryškiausias asmenybes Kaune.

Viešoji įstaiga „Gražinkime Kauną“ paruošė temines ekskursijas „Kaunas – dizaino miestas“. Jose bus lankomos vietos, kur gyveno ir kūrė įvairūs Pirmosios Respublikos interjerų, baldų, tekstilės, knygų iliustracijų, plastikos autoriai. Pirmasis maršrutas nusidrieks aplink Kauko laiptus, o antrasis – Radijo rajone.

Vytauto Didžiojo karo muziejus Valstybės dieną bus atviras lankytojams nuo 10 iki 17 val. „L6“ paviljone galėsite užsiregistruoti į unikalias gido vedamas ekskursijas po muziejaus ekspoziciją arba patekti į vieną populiariausių ekskursijų po senąją karo ligoninę, rašoma organizatorių pranešime.

Vytauto Didžiojo universitetas priims svečius į šiuolaikinę ekskursiją po Mokslo ir studijų centrą Putvinskio gatvėje. Taip pat bendradarbiaujant su universitetu bus pristatyta diplomatinio Kauno ekskursija, kurioje bus aplankytas Rektorato pastatas. Jo istorinė reikšmė atskleis Pirmosios Respublikos idėją ir tąsą.

Lietuvos energetikos institute galima bus sužinoti, kaip institutas yra susijęs su NASA.

Šiemet ir miesto svečiai galės nemokamai susipažinti su Kauno tarpukario architektūra  ar Kaune gyvenusiais „art deco“ stiliaus dizaino kūrėjais.

Dalis teminių ekskursijų vyks anglų ir lenkų kalbomis.

Projektas iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“.