Kultūra

2017.07.03 11:49

Pirmąjį liepos pirmadienį LRT OPUS terasoje – „Baltasis kiras“

LRT.lt2017.07.03 11:49

Pirmadienį ant menų fabriko „Loftas“ LRT OPUS terasos scenos užlips, ar geriau sakyti, užskris lietuvių indie folk ir rokenrolo grupė „Baltasis kiras“. Koncerto pradžia – 19 val.

Vilniuje sklando legenda, kad „Baltasis Kiras“ gimė lietuviškojo Frank Zappos – Liudo Giros – kiemelyje, kuomet draugų kompanija, atšilus orui nusprendė išeiti pagroti į miestą. Pasak kolektyvo narių (jie ilgus metus keitė vieni kitus, bet grupės sudėtyje visada liko Tautvydas Paulius Augustinas), jie visi pirmiausiai yra draugai. Draugai, mylintys muziką ir rokenrolą.

„Muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada nesveikai gera ir ramu,“ – teigia Tautvydas.

„Baltasis kiras“ vaikinai pasakoja, kad jų muzika dažniausiai yra kuriama keliaujant ar susirinkus kur pasėdėti. Dažnai į tokius „džeminimus“ įterpiami akcentai iš dainų, kurių klauso patys Kirai. Grupės muzika yra tikrų tikriausias baltojo kiro dūšios išsiveržimas.

Į menų fabriko „Loftas“ kiemą sugrįžusi LRT OPUS terasa veiks visą vasarą. Iki pat rugpjūčio pabaigos erdvioje „Lofto“ lauko terasoje vyksta įdomiausių lietuviškų grupių koncertai, vakarėliai iki ryto, grilyje čirška gardūs patiekalai ir liejasi muzika.

Terasa veikia nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Pirmadieniais terasoje vyksta gyvo garso koncertai, ketvirtadieniais – elektroninės muzikos vakarėliai iki paryčių, o kitomis dienomis terasoje svečių laukia laisvalaikio pramogos visai šeimai – nuo vietoje gaminamo maisto, baro ir jaukios aplinkos iki atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės.

Liepos 3-iąją LRT OPUS terasa duris atvers 19 val.