Naujienų srautas

Kultūra2017.07.01 13:54

Operos solistas E. Kaniava mini 80-ąjį jubiliejų

ELTA 2017.07.01 13:54

Operos solistas Eduardas Kaniava mini 80-ąjį gimtadienį. Su garbingu jubiliejumi E. Kaniavą pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos operos teatro istorijoje E. Kaniavos vardas tapo nepaprasto darbštumo, artistiškumo, aukštos vokalinės kultūros ženklu. Sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad meninį solisto išskirtinumą liudija svarūs apdovanojimai, už glaudžią kūrybinę partnerystę pelnyta kolegų pagarba ir neblėstanti gerbėjų meilė bei nuoširdus dėmesys.

Prezidentė E. Kaniavai padėkojo už daug metų negęstančią kūrybos ugnį, dovanojamą turtingą pedagoginę išmintį ir auklėtinių širdyse įskiepytą muzikos grožio pajautą. Jubiliejaus proga šalies vadovė solistui palinkėjo gyvenimo džiaugsmo, energijos ir stiprybės, sakoma Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Solisto karjerą žymusis baritonas pradėjo dar studijų metais, kai 1957 m. buvo pakviestas į tuometį Operos teatrą J. Basanavičiaus gatvėje. Šiandien itin svarų solisto indėlį į Lietuvos kultūrą žymi ne tik jo sukurti vaidmenys, rečitaliai, sudainuoti ne operos scenoje, bet ir ilgametis pedagoginis darbas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ugdant jaunąją atlikėjų kartą.

Pirmuoju E. Kaniavos vaidmeniu operos scenoje tapo Figaras operoje „Sevilijos kirpėjas“. Vėliau – Pozas „Don Karle“, Žermonas „Otele“, Nabukas „Nabuke“, Oneginas operoje „Eugenijus Oneginas“, Jeleckis „Pikų damoje“, Robertas „Jolantoje“, Makbetas operoje „Makbetas“. Taip pat Merkurijus, Valentinas, Eskamilijas, Silvijas, Porgis, Karalius, Pantalonė, Ūdrys ir daugelis kitų.

E. Kaniava apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordinu, Tarptautiniame biografijos centre Kembridže (JAV) buvo paskelbtas Metų žmogumi, Vokietijoje gavo Gotliebo Fricko medalį. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi