Kultūra

2017.06.30 12:15

Mažeikių muziejuje – menininkės F. Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda

LRT.lt2017.06.30 12:15

Mažeikių muziejuje vyksta Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda „Trys kelionės mintyse ir tikrovėj: kitokia Indija; Persijos atšvaitai; žydėjimas“.

F. Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda – tai labiausiai įsiminusios kelionės akimirkos po Indiją, kur būta daug gražių ir džiaugsmingų dalykų – saulė, paukščių čiulbesys, džiunglių grožis, šventyklos, išlikusios senosios Assamo gentys su savo etnosu. Tai buvo kitokia Indija, nei dailininkė ją matė prieš 20 metų. Parodoje taip pat pateikiami prisiminimų iš kelionės po Iraną atspindžiai, meninė interpretacija ir autorės atmintyje iškylantys Irano kultūros ir gamtos paminklų vaizdiniai – Persepolis, Isfahanas, Širazas, Nijasaras ir kt., rašoma pranešime žiniasklaidai.

F. Linčiūtė-Vaitiekūnienė (g. 1942 m.) baigė scenografijos studijas Valstybiniame dailės institute. Ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1967 metų. F. Linčiūtė-Vaitiekūnienė – daugelio scenografijos projektų Lietuvos teatruose, Lietuvos televizijoje ir Lietuvos kino studijoje, tapybos parodų autorė.  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje saugoma per 100 dailininkės sukurtų scenografijos eskizų, kostiumų ir elementų iš kino filmų.

Paroda vyksta Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9) birželio 27 d.–rugpjūčio 16 d. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt