Kultūra

2017.06.29 18:24

BIX atsisakė koncertuoti „Naisių vasaroje“: šis festivalis – politinis

15min.lt2017.06.29 18:24

Liepos mėnesį vyksiančiame festivalyje „Naisių vasara“ turėjo koncertuoti ir grupė „Bix“, tačiau po paslaptingo organizatorių skambučio savo sprendimą ji pakeitė ir pranešė festivalyje nedalyvausianti.

Antradienį paaiškėjus Ramūno Karbauskio sumanyto festivalio „Naisių vasara“ šių metų programai, gerbėjai liko nustebę. Dar visai neseniai grupė „Bix“, prieštaravusi „valstiečių“ sprendimui apriboti alkoholio prekybą masiniuose susibūrimuose ir skandavusi „Laisvę rokenrolui!“, pranešė dainuosianti šio renginio scenoje. Nepraėjus nė savaitei, ji savo sprendimą pakeitė.

15min grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas pasakojo, kad sulaukė kiek neįprasto organizatorių skambučio, o po jo grupė „Bix“ apsisprendė: „Festivalyje nedalyvausime.“ „Pokalbio metu jie aiškiai užsiminė, kad reikia susilaikyti nuo kažkokių komentarų, nors aš nieko neplanavau nei ten sakyti, nei ką. Matyt, organizatorius erzina mano pozicija dėl alkoholio draudimų. Po skambučio paaiškėjo, kad mums yra ne pakeliui...“ – sakė S. Urbonavičius-Samas.

Paklaustas, kaip organizatoriai vertino šį „Bix“ sprendimą, S. Urbonavičius-Samas buvo atviras: „Manau, kad abiem pusėms palengvėjo.“ S. Urbonavičius-Samas teigė tikėjęs, kad festivalis yra skirtas muzikai ir įvairiems renginiams, bet ne politikai.

„Tiesą pasakius, tokio skambučio nesitikėjau. Iš pradžių galvojau, kad čia ne politinis festivalis, bet pasirodo, kad politinis“, – 15min sakė S. Urbonavičius-Samas.

Su festivalio organizatoriais dėl BIX pasirodymo „Naisių vasaroje“ buvo sutarta dar prieš pusmetį. S. Urbonavičius anksčiau nematė reikalo rodyti principus ir atšaukti koncertą. Dar antradienį jis 15min kalbėjo: „Jau kelerius metus Naisiai kvietė mus koncertuoti. Sutartis buvo seniai pasirašyta, dar prieš visus valdžios sprendimus. Neturiu pagrindo nutraukti sutarties. Savo principus galėsiu parodyti nuo Karbauskio scenos – tam ir yra scena, kad galėčiau išsakyti savo poziciją. Ir, visų pirma, aš groju žmonėms, ne Ramūnui. Juk galbūt kai kurie žmonės vien dėl mūsų suplanavo atvykti į festivalį. Šiemet švenčiam BIX‘ų 30-metį, koncertuojam visur. Mano nuomonė dėl koncerto tikrai nepasikeis“, – teigė S. Urbonavičius-Samas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt